FAKTY

Nowa hala sportowa już w przyszłym roku

Hala powstanie we wschodnio-północnej części obiektu PTC przy ul. Sempołowskiej, w miejscu starego basenu.

Dzisiaj (28.04.) podpisana została umowa na budowę wielofunkcyjnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 13. Wykonawcą jest konsorcjum Przedsiębiorstwa Budowlanego Częstobud Damian Świącik z Częstochowy i Przedsiębiorstwa Budowlanego Budopol spółka z o.o. z Jaskrowa.

Umowę podpisali w Urzędzie Miejskim prezydent Grzegorz Mackiewicz i pełnomocnik konsorcjum Damian Dobrowolski (na zdjęciu). Po stronie wykonawcy jest opracowanie dokumentacji projektowej, wykonanie robót budowlano-instalacyjnych, rozbiórkowych, wykończeniowych oraz części infrastruktury zewnętrznej.

Termin wykonania to 15 miesięcy. Wartość umowy 5.937.210 zł. Inwestycja obejmie przede wszystkim część główną z boiskami (piłka ręczna, piłka nożna halowa futsal, koszykówka, siatkówka, badminton) oraz zaplecze szatniowo-administracyjno-socjalne.

Podpisanie umowy na budowę hali to kolejny krok w realizacji zaplanowanych trzech inwestycji sportowo-rekreacyjnych. W ubiegłym tygodniu MOSiR podpisał umowy z wykonawcami budowy bieżni lekkoatletycznej i szkutni.