FAKTY

Nowoczesny laser w PCM – dzięki sponsorowi

Fundacja Aflofarmu “My Kochamy Pabianice” przekazała 135 tys. zł na zakup lasera holmowego dla Pabianickiego Centrum Medycznego.

Laser holmowy to narzędzie stosowane w leczeniu różnych zaburzeń układu moczowego. Sprzęt był testowany przez szpital (od początku sierpnia wykonano już ponad 100 zabiegów) i uzyskał najlepsze wyniki ze wszystkich dotychczasowych urządzeń do kruszenia kamieni w układzie moczowym. Dr Grzegorz Krzyżanowski (ordynator Oddziału Urologii) chwali: – Duża moc powiązana z bezpieczeństwem i precyzją działania pozwala na wykonywanie wielu nowoczesnych zabiegów.

Laser używany jest także m.in. do rozcinania zwężeń cewki, moczowodu czy usuwania guzów górnych i dolnych dróg moczowych. Zaletą jest nie tylko wysoka skuteczność, ale też komfort dla pacjenta. Do tej pory w PCM kamienie usuwano głównie metodą operacyjną, co wiązało się z ok. dwutygodniowym pobytem w szpitalu. Laser holmowy to „niebo do ziemi” – pacjent może wyjść do domu już następnego dnia po zabiegu. Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło się 14 września.

– Weryfikacja urządzenia przez szpital daje nam pewność, że zakup był dobrą decyzją i przełoży się na realną korzyść dla pacjentów – powiedział Andrzej Furman, założyciel Aflofarmu i prezes fundacji „My kochamy Pabianice”.

Jeden komentarz do “Nowoczesny laser w PCM – dzięki sponsorowi

Comments are closed.