ROZRYWKA

Noworoczny Koncert Wiedeński w Łodzi!

6 lutego  o godz. 20.00 w Filharmonii Łódzkiej odbędzie się Noworoczny Koncert Wiedeński z udziałem solistów polskich i europejskich scen operowych. [AKTUALIZACJA] Konkurs

Gwiazdorska obsada, balet, orkiestra, przepiękne głosy, które zachwycają publiczność w każdym wieku! Koncert Wiedeński to także zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą również najmłodszych widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca – Johanna Straussa. Nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. To znakomite widowisko dla całej rodziny.

Niekwestionowany, najbardziej rozpoznawalna Orkiestra Straussowska wykonuje wyłącznie muzykę Króla Walca – Johanna Straussa nieprzerwanie od niemal dekady. Podczas koncertu wystąpią a obdarzeni wspaniałymi głosami, fantastyczni soliści operowi oraz gwiazdy polskiego i międzynarodowego baletu. Towarzyszyć im będą wybitni kameraliści występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i na świecie. Na scenie pojawią się laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych, wirtuozi skrzypiec, fortepianu, wspaniali soliści międzynarodowej estrady, artyści występujący w największych polskich i światowych salach koncertowych.

Wzruszają i bawią publikę od wielu lat, za każdym razem przyjmowani owacjami na stojąco.  Tradycją stały się już coroczne Koncerty Wiedeńskie w wykonaniu tej niezwykłej grupy wspaniałych artystów. To połączenie klasycznej wiedeńskiej formy i kunsztu z młodością, wdziękiem, werwą i niespotykaną muzykalnością artystów wykonujących to jedyne w swoim rodzaju widowisko. Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje króla walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek “Zemsta nietoperza”, “Baron cygański”, “Wesoła wdówka”, “Księżniczka czardasza” oraz “Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: Walc “Nad pięknym modrym Dunajem”, Arię Barinkaya “Wielka sława to żart”, Duet wszech czasów “Usta milczą, dusza śpiewa”, polkę “Tritsch- Tratsch” oraz słynny “Marsz Radeckiego”.

W klimat magicznych bali wiedeńskich wprawią olśniewające kreacje artystów, przepiękne suknie balowe solistek oraz Straussowskiej Orkiestry Kameralnej wykonującej to niezwykłe widowisko. Koncert programowo nawiązywać będzie do tradycyjnych gali i noworocznych koncertów, odbywających się w Wiedniu. Orkiestra  za sobą tysiące zagranych koncertów, wydarzenia obejrzały już setki tysięcy widzów. Tego nie można przegapić!

BILETY

Kasa Filharmonii Łódzkiej, ul. Narutowicza 20/22

tel. 42 664 79 79

Księgarnie PWN: ul. Więckowskiego 13, ul. Kopcińskiego 31

Sklep Muzyczny Riff: ul. Piotrkowska 53

 Bilety online >>> TUTAJ

 

[AKTUALIZACJA] Konkurs. Dla dwóch osób mamy po dwa bilety na opisany wyżej koncert. Otrzymają je Ci, którzy najciekawiej, w maksymalnie 4 zdaniach, napiszą, dlaczego właśnie oni powinni znaleźć się na tym wydarzeniu. Odpowiedzi należy przesyłać na adres: kontakt@pabianice.tv do niedzieli (30.01. 2022) włącznie. Prosimy o podanie kontaktu telefonicznego.

Dwa podwójne zaproszenia otrzymują pani Nadia oraz pani Katarzyna. Gratulujemy!