KRUCHTA

Nowy Kościół w Pabianicach. Na czele przedsiębiorca

Rozpoczął działalność protestancki Kościół Chrystusowy Genesis Nova w Pabianicach. Jego siedziba mieści się przy ul. Warszawskiej 44/50 (dawna”Pabia”). Oficjalne otwarcie odbędzie się 28 stycznia, o godzinie 18.00. -Mile widziani są wszyscy poszukujący Boga – usłyszeliśmy.

Nowa religijna wspólnota jest denominacją Kościoła Chrystusowego w RP, który należy do tzw. wolnych Kościołów. Zalicza się do nich m.in. baptystów, ewangelicznych chrześcijan, zielonoświątkowców. Kościoły tej grupy, nazywane ewangelicznymi albo ewangelikalnymi, akcentują autorytet Pisma Świętego, odkupienie człowieka przez śmierć Chrystusa na krzyżu, potrzebę osobistego nawrócenia – duchowego odrodzenia, czego potwierdzeniem jest chrzest przez zanurzenie. Wymaga to świadomej decyzji, wyboru, dlatego też Kościoły te określa się również mianem „Kościoły wyboru”, gdyż ich członków cechuje świadoma przynależność i zaangażowanie. To ludzie, wywodzący się z różnych środowisk, którzy przeżyli nawrócenie i przyłączyli się do Kościoła.

Kamil Wlazłowicz (Fot. FB Genesis Nova)

Pastorem Kościoła Genesis Nowa jest Kamil Wlazłowicz, przedsiębiorca z Pabianic (branża budowlana). Tak się przedstawił na FB: “Mam na imię Kamil, mam 39 lat i jestem szczęśliwym mężem Sylwii, z którą poznaliśmy się 17 lat temu. Z tego cudownego małżeństwa posiadamy troje dzieci, synów: Krzysztofa (13) i Kasjana (11) oraz córeczkę Kalinę (4,5). Zawodowo prowadzę firmę budowlaną. Od wielu lat zaangażowany jestem w służbę wśród osób uzależnionych oraz z różnorodnymi problemami. Pierwsze kroki w Kościele Chrystusowym zacząłem stawiać w 2011 r., a w 2014 przyjąłem chrzest wodny w Zakościelu. Od tego momentu byłem czynnie zaangażowany w różne projekty, ewangelizacje oraz służbę w Społeczności Chrześcijańskiej w Pabianicach. Służyłem jako diakon, lider licznych kursów i grup domowych, a także członek Rady Kościoła oraz kaznodzieja. Obecnie jestem jednym z założycieli stowarzyszenia Genesis Nova oraz członkiem zarządu. Prowadzę również męską grupę domową i dzielę się Bożym Słowem. Kocham Jezusa, kocham ludzi, a także służbę wśród nich dlatego z otwartym sercem podchodzę do życia”.

Raczkujący Kościół liczy na razie 40 wiernych. Na nabożeństwa przychodzi 30-50 osób dorosłych z Pabianic i okolic. Odbywają się w niedziele, o godz. 11.00. W tygodniu są spotkania biblijne, duszpasterskie czy dla osób dla uzależnionych i ich rodzin.

Genesis Nova jako stowarzyszenie funkcjonuje od kwietnia ub. roku. Wpis do rejestru MSWIA Kościołów i innych związków wyznaniowych  pochodzi z z  20 grudnia 2021.

Więcej na FB Genesis Nova i kanale YT

(Fot. FB/ Genesis Nova)