FAKTY

Nowy mural w centrum Pabianic. Z aktualnym przesłaniem

“Razem tworzymy Pabianice”, “Kupuj lokalnie” – takie hasła mają przekonać pabianiczan do solidarności w czasach zarazy.

Ponad rok ścianę tzw. jamnika w centrum miasta zdobiły kolorowe serca. Wczoraj Adam Wirski KRUK  stworzył w tym miejscu nowy mural. Było to możliwe dzięki zgodzie PSM, właściciela budynku, a także PSS “Społem” i pabianickiej spółce Budmax” (ufundowali, farby i podkłady gruntujące).

Nowe dzieło Wirskiego ma wybitnie lokalnopatriotyczny charakter. Jego przesłaniem jest bowiem  zachęta do wspierania miejscowych firm w czasie epidemii COVID-19. Hasło “Razem tworzymy Pabianice” wymyśliła żona KRUKA. Ma ono integrować pabianicką społeczność.

Agnieszka Wójcik z Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej podkreśla, że w zasobach PSM mieści się sporo lokalnych sklepów i punktów usługowych, dlatego spółdzielnia bez wahania przystała na taką propozycję przemalowania ściany.

Nieprzypadkowa jest kolorystyka, nawiązuje do barw naszego miasta. Całość robi optymistyczne wrażenie. Chodziło też o to, by wpłynać pozytywnie na nastrój przechodniów – tłumaczy Łukasz Pędziwiatr, kierownik sprzedaży i rozwoju w firmie “Budmax”.