FAKTY

Nowy poseł mocno korzysta z mandatu

Krzysztof Ciebiada wręczał nagrody dzieciom, raczył się specjałami gospodyń wiejskich i uczestniczył w Dniu Dzika.
Odkąd 12 czerwca Krzysztof Ciebiada objął mandat posła za wybranego na europosła Witolda Waszczykowskiego, nie próżnuje. Co prawda harmonogram sejmowych prac nie pozostawia złudzeń – przewidziano jedynie dwa posiedzenia do końca kadencji, ale są jeszcze inne formy aktywności parlamentarzysty.  Nic dziwnego, że z nich korzysta – będzie się przecież ubiegał się o mandat poselski w jesiennych wyborach parlamentarnych.

 Dlatego poseł Ciebiada  systematycznie uczestniczy w lokalnych piknikach i uroczystościach na terenie swojego okręgu wyborczego. Zaczął od odbywającego się 15 czerwca Świąta Truskawki w Buczku. Upodobał sobie głównie małe miejscowości, np. Kiernozię (powiat łowicki), gdzie reprezentował Sejm RP na Dniu Dzika. Z kolei w pobliskich Bednarach Kolonii, na pikniku rodzinnym, wręczał nagrody dzieciom i młodzieży za wyniki w rozgrywkach piłki nożnej. Niedawno uczestniczył też w Targach Odnawialnych Źródeł Energii w Ostrowie Warckim (powiat sieradzki). Nie zapomina o strażakach z tej ziemi – był i nawet miał przemowę na 65 – leciu Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabówce. Natomiast na Dniach Warty, jak sam podkreśla na swoim Facebooku Krzysztof Ciebiada, przeprowadził wiele rozmów z mieszkańcami, a na pikniku świętojańskim w Górze Bałdrzychowskiej “wspaniale się bawił” w towarzystwie kobiet pięknie ubranych w stroje ludowe. Nawiązywał też przyjazne kontakty z naszymi braćmi mniejszymi oraz raczył się specjałami kół gospodyń wiejskich na Wojewódzkiej Wystawie Zwierząt Hodowlanych w Bratoszewicach. Piknik Sołecki w położonym w Gminie Widawa (powiat łaski) Zborowie był natomiast dla świeżo upieczonego posła okazją do  rozmów zarówno z lokalnymi władzami, jak i mieszkańcami.

Niedługo w Pabianicach
Krzysztof Ciebiada niebawem oficjalnie zaistnieje jako poseł w naszym mieście. Na najbliższą sobotę zaplanował bowiem otwarcie biura poselskiego.
Na stronie internetowej Sejmu do niedawna widniała informacja, że biuro podstawowe Krzysztofa Ciebiady mieści się w Łowiczu, przy ul. 3 Maja 3/5.

Z aktualnego wpisu na stronie wynika teraz, że biuro podstawowe jest w Pabianicach przy ul. Stary Rynek 6 (to koło biura senatora PiS Macieja Łuczaka). Na razie na stronie Sejmu nie ma informacji o filiach w innych miejscowościach.

(Fot. FB K. Ciebiady, screeny: www.sejm.gov.pl)

9 komentarzy do “Nowy poseł mocno korzysta z mandatu

 1. To chyba nic złego? Poseł jest aktywny .. Jakby nic nie robił to byście pisali, że nic nie robi. Jak jest aktywny to komus to przeszkadza. Zdaje się, że w ostatnich wyborach do Sejmiku dostał bardzo dużo głosów z regionu…

  1. A czy napisaliśmy, że widzimy w tego typu aktywności coś złego? Czy w tym tekście skrytykowaliśmy p.Ciebiadę?
   Co zaś do wyników ostatnich wyborów to miał jeden z gorszych wyników sejmiku w porównaniu z innymi “jedynkami PiS.

  2. Zgadzam się! Jest aktywny bo wybory ida! Aktywny na targach i festynach!!! A jak prace w komisjach? Gdzie pomoc w dofinansowaniu rządowym dla regionu?

   1. Może teraz na festynach zbiera informacje o potrzebach i problemach i wszystko zapisuje, by potem pomóc.

    1. Nasz poseł pasibrzuch co nieco też skosztuje i cosik wypije. Klawe życie! Bo w sejmie co za robota? Podnieść rękę zgodnie z rozpiską i trzymać się z dala od mediów bo jeszcze o maturę zapytają. I tyle w temacie.

     1. Przecież Ciebiada nie tylko dorobił się matury, ale nawet i wykształcenia wyższego 😃

   2. Samorząd powinien monitorować rządowe wsparcie. Póki co ponad 100mln zadłużenia miasto ma.

Comments are closed.