FAKTY

Nowy potężny inwestor tuż za miedzą. 2 tys. miejsc pracy!

W gminie Rzgów, niedaleko Starej Gadki,  powstanie centrum logistyczne polskiej firmy Transfer Multisort Elektronik.

Jak dziś poinformował Urząd Miejski w Rzgowie, ponad 120 milionów złotych zainwestuje w centrum logistyczne firma Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. z Łodzi. W pierwszym etapie ma tam powstać 500 miejsc pracy, a docelowo przewidywane jest zatrudnienie na poziomie cztery razy wyższym. Będzie to jedna z największych inwestycji w województwie łódzkim i druga co do wielkości w gminie Rzgów.

Centrum logistyczne firmy Transfer Multisort Elektronik powstanie na obszarze 8 hektarów przy ulicy Nasiennej w Rzgowie. Docelowo zajmie ono powierzchnię równą połowie Centrum Handlowego „PTAK”.

– Roczne wpływy do budżetu z tytułu podatków przekroczą 2 miliony złotych – oblicza burmistrz Mateusz Kamiński.

Pierwszy etap inwestycji ma być zrealizowany do końca 2020 roku. Do tego czasu ma powstać obiekt, który będzie miał 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. W następnym etapie powierzchnia użytkowa centrum powiększy się pięciokrotnie.

Inwestor zapowiada, że oprócz części służącej przedsiębiorstwu do prowadzenia działalności biznesowej, widzi również możliwość wybudowania przedszkola dla dzieci pracowników firmy oraz poprowadzenia ścieżki rowerowej dla osób, które będą chciały dojeżdżać do pracy tym środkiem lokomocji.

Ponieważ centrum logistyczne ma powstać w gminie sprzyjającej ekologii, to konstrukcja i funkcjonalność obiektu ma być przyjazna dla otoczenia. Inwestor zapowiada także, że do celów sanitarnych będzie używana woda deszczowa gromadzona w potężnych zbiornikach, a wszystkie urządzenia i maszyny zainstalowane w centrum do pracy będą zużywały jedynie prąd, przez co nie będzie negatywnych skutków dla powietrza. Także architektura nowego obiektu ma współgrać z otoczeniem.

TME jest pokoleniową firmą rodzinną, istniejącą od 1990 roku z całkowicie polskim kapitałem. Wszystko zaczęło się od niewielkiego sklepu z elementami elektronicznymi do serwisu i drobnej produkcji. W 1997 roku wybudowano obecną siedzibę firmy przy ul. Ustronnej w Łodzi, czyli nowoczesne centrum logistyczne z magazynem, który już kilkakrotnie się powiększył. Po zrealizowaniu inwestycji na terenie Rzgowa, łódzka część firmy nie zostanie zlikwidowana, ponieważ centrum logistyczne powstające w gminie jest jednym z elementów strategii rozwoju firmy.

Aktualnie TME jest jednym z największych globalnych dystrybutorów automatyki przemysłowej, komponentów elektronicznych, elektrotechnicznych i wyposażenia warsztatowego. Obsługuje kilkadziesiąt tysięcy firm w 144 krajach wysyłając 4000 paczek dziennie. Liczba oferowanych produktów to aż 220 tysięcy rozmaitych komponentów elektronicznych. Firma zatrudnia ponad 700 osób w Łodzi i kilkunastu zagranicznych spółkach zależnych. W ciągu ostatniego miesiąca nowy oddział TME został otworzony w Chinach, a niebawem kolejna spółka zależna będzie uruchomiona w Atlancie w Stanach Zjednoczonych.

(Fot. tme.eu)


10 komentarzy do “Nowy potężny inwestor tuż za miedzą. 2 tys. miejsc pracy!

 1. Wójt Ksawerowa ściąga inwestorów ( ponad 1500 miejsc pracy ) dodatkowe miliony do budżetu
  Burmistrz Rzgowa przyciąga nowe inwestycje i miliony do budżetu
  Prezydent Pabianic przyciąga kolesiostwo z Łodzi i by ich zatrudnić ( bo Haneczka chce się ich pozbyć )
  Choć niewątpliwie Mackiewicz ma jednak kilka sukcesów …
  1- zatrudnia kolesi po wyrokach (patrz szpital )
  2- mamy zasłużone miejsce w czołówce najbrudniejszych miast
  3- nie pozyskał ani złotówki na inwestycje z rządowych funduszy
  4- zadłuża po cichu znowu miasto mówiąc ze obligacje to nie dług –
  GRATULUJEMY SUKCESU PANIE MACKIWEICZ

  1. Dziękujemy Panie Mackiewicz
   1. zatrudnianie ludzi po wyrokach, przedstaw się to zobaczysz w sądzie to sprawdzisz ile kosztuje mówienie o tym, że ktoś z zatartym skazaniem jest karany- ale nie wiem czy jeszcze jednego komornika ogarniesz. Tak mi się przypomina, że jakiś radny tu od nas lokalnie z pisu trochę miał spraw związanych z przemocą w domku -nie piszesz o tym czemu?
   2.totalna bzdura -o zadłużenie miasta to kształtować się będzie lub kształtuje ono następująco – w roku 2017 – 14,9%, 2018 – 16,78%, 2019 – 26,72%. 2020 – 33,98%, 2021 – 34,23%, 2022 – 31,94%, 2023 – 29,69% – dane to Wieloletnia Prognoza Finansowa Miasta- a znasz limity ustawowe ?? a na ile PIS zadłuża nasz kraj?
   3.tegoroczny budżet to 83 miliony na inwestycje, które dzieci i rodzice widzą, pozyskane ćwierć miliarda z funduszy UE na rozwój, a z jakich to wyimaginowanych funduszy (oprócz fikcyjnej geotermii) rządowych nie skorzystało miasto? w których miasto nie stratowało, bo prawda jest taka, że u nas jest PIS jest najaktywniejszy w sortowaniu gadżetów a wszystkie rządowe programy, z których miasto chciało skorzystać przeszły nam koło nosa, a nie sorry senator lobbował dla szpitala- zgodnie z tym co synek pani redaktor powiedział. Wszystkie inwestycje są czynione bez zwiększania podatków w mieście.
   4. obligacje- owszem czasem trzeba bo bez tego trzeba czekać 10-20 lat a na to szkoda mieszkańców, nie brałeś nigdy kredytu na lodówkę lub samochód, bo chciałeś już bo potrzebowałeś od razu, a rządowe fundusze są bez wkładów własnych- weź nie mąć

 2. Cóż można napisać w Ksawerowie i w Rzgowie sa prawdziwi gospodarze
  Niestety Pabianice mają pecha do Prezydentów ,a szczególnie do Mackiewicz ,
  To miasto umiera i jśsli ludzie w końcu nie wezmą się konkretnie do wyborów to jest problem by nie wybrać już szkodnika
  Liczę że ci ludzie się obudzą i wybiorą w końcu człowieka który zrobi porządek w tym mieście z tą kliką Grzesia
  Jeśli nie zaczniemy się rozwijać to tak Mackiewicz zadłuży to miasto że następnym krokiem będzie komisarz
  Był człowiek który chciał robić geotermię i co z tego wyszli nici ,bo król Grzesiu nie pozwolił a sam czytałem że od rządu mieliśmy dostać 30 mln na tą inwestycje bez wkładu własnego i co nic
  Dopuki bedzie ten szkodnik Mackieiwcz nic się tu nie ruszy

  1. Ten co chciał robić geotermię miał tez otworzyć duńską fabrykę butów no i wójt Topolski powiedział że nic jako ksawerowianin nie zrobił dla inwestycji ale na każdej imprezie ze szwedzkim stole był i foty czynił

 3. Widać że jak gmina ma gospodarza to są widoczne efekty. Pabianice umierają …. mając u steru rządzących z PO na czele z Mackiewiczem

 4. Najlepiej niech przyjdzie Jaki, Macierewicz, San Escobar Waszczyk, Szyszko, Błaszczak – No ogólnie cała klika tych geniuszów z Pisu to Pabianice będą niczym El Dorado !!!!! :)

 5. Proszę się tak nie ekscytować, bo to że spółka kupiła grunt w Rzgowie nie jest w żadnym stopniu zasługą burmistrza Rzgowa, tylko prywatnego biura nieruchomości. Co do podatków, to chyba Kamiński liczy gruszki na wierzbie, bo spółka ma pobudować w I etapie 10tys mkw, więc podatku będzie z tego jakieś 220 tys i to dopiero w 2020. Jak dobrze pójdzie to będzie się rozbudowywać, ale ma na razie kupione tylko 15ha, więc za dużo nie na buduje. Jak będzie koniunktora, jak Spółka będzie się rozwijać, jak dokupi ziemi, jak wszystko dobrze się ułoży, to może za lat 10 czy 20 będzie płacić więcej. Ale trafiło się jak ślepej kurze ziarno to się burmistrz Kamiński nadyma, do fotek pozuje i rzuca milionami z sufitu, wiadomo kampania wyborcza trwa.

Comments are closed.