FAKTY

Nowy profil klasy w ZS1. Ma zagwarantować pracę w Miele

Producent sprzętu AGD zatrudni naszych uczniów.

W “Mechaniku” powstanie klasa pod patronatem Miele, miałoby to zagwarantować pracę jej absolwentom.  Docelowo w fabryce ma być zatrudnionych około 1500 osób – dla giganta ważny będzie stały napływ wykwalifikowanych pracowników.

W spotkaniu z zarządem Miele uczestniczyli dyrektor ZS1 Paweł Szałecki, senator Maciej Łuczak i radny powiatowy Włodzimierz Stanek.

Specjalny profil zostanie uruchomiony najpóźniej od przyszłego roku szkolnego, być może uda się już od tego września. Producent AGD miałby m.in. partycypować w kosztach wyposażenia, pomagać w opracowaniu programu nauczania czy wskazać najistotniejsze potrzeby z punktu widzenia przyszłego pracodawcy.

W styczniu pisaliśmy o mającej rozpocząć się niebawem rekrutacji do ksawerowskiej fabryki – TUTAJ.


9 komentarzy do “Nowy profil klasy w ZS1. Ma zagwarantować pracę w Miele

 1. Czyli jednak Starosta pozwolił Panu Dyrektorowi ZS na 1 na taką klasę, ale czy to nie załatwianie taniej siły roboczej dla Miele zamiast Miele, panowie w garniakach by tam pracowali ??? hihi Poza tym śmieszne jest to podpinanie się Łyczaka i Stanka pod nie swoje kompetencje. Radny Stanek doskonale wie jako Dyrektor szkoły, że bez zgody organu prowadzącego sam to może otworzyć rano facebook w szkole a nie klasę o jakimkolwiek profilu.

 2. Dobrze, że są ludzie zaangażowani w to miasto i powiat. Starosta grabarz warsztatów Mechanika, grabarz Liceum w Konstantynowie i bajkopisarz basenowy … Panowie trzymajcie Starostę jak najdalej od tej inicjatywy bo zasypie ją piaskiem jak ścieżki rowerowe :)
  Brawo

 3. A czemu Pan Stanek pisze o otwarciu fabryki na swoim profilu za 3 lata to kto tu miesza redakcja czy ten Pan, A gdzie na fotkach Pan Ciebiada tak się chętnie podlączal pod wszystko z miele?

 4. Czy pabianice.tv są pewne, że na zdjęciu są senator Łuczak i radny Stanek a nie starosta Habura i radny Rąkowski ?

 5. W tej szkole był potencjał ale kilka lat temu. Teraz nie wiem w jaki sposób chcą młodych nauczyć pracy przy linii produkcyjnej. Nie ma warsztatów, żadnego podłoża technicznego – jedynie pare obrabiarek cnc, ale produkcja na tym nie polega. I tak inwestor miele najpierw będzie musiał liczyć na obecną siłe roboczą. Ale jeśli zaproponuje dobre stawki i warunki pracy panowie z Adamedu, Lumileds, Pamso i cała masa prywaciarzy mogą pakować walizki.

  1. To, że jak piszesz brak zaplecza technicznego to tylko Panu Haburze możesz podziękować … to On zburzył warsztaty … symbol tej szkoły i symbol miasta od 10-tek lat …

   1. Elu warsztaty nie były czynne od 30 lat, kiedyś w socjalizmie był skup na odlewy i szpadle tam robione ale dzisiaj to fikcja niech sobie wzorem Solarisa firmy kształcą siłę roboczą A nie dość że ulgi podatkowe to jeszcze im ludzi wyksztalc to naprawdę dobrodziejstwo takie Miele; A jakim prawem radny Stanek Łuczak chodzą po szkole czy mogliby pokazać upoważnienie z Miele?

    1. Kolejne bzdury POplecznik Habury pisze … lub On sam … 30 lat temu to warsztaty działały i miały się dobrze … jak nastało PO to zaczął się upadek … a gdzie ślepcu widzisz, że Stanek czy Łuczak po warsztatach chodzą ,których nie ma od 2 lat … Już CI beton POkomunistyczny oczy zaślepił ?

     1. Tak pro forma, bo siostra eli czytania ze zrozumieniem nie pojęła. Za to klepie jakieś farmazony, neologizmy jak “beton POkomunisrtyczny”. What the f…?
      Grazyna napisała o wycieczce w/w panów po szkole, a siostra o łażeniu po warsztatach. I kto tu jest “ślepcem”?

Comments are closed.