FAKTY

Nowy wiceprezes Pabianickiego Centrum Medycznego

Witold Olszewski, przewodniczący Rady Nadzorczej Pabianickiego Centrum Medycznego, został wiceprezesem tej spółki. Nowe obowiązki objął 1 grudnia.

Witold Olszewski ukończył Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunkach Ratownictwo Medyczne oraz Zdrowie Publiczne. Ma za sobą studia podyplomowe z zakresu zarządzania organizacjami ochrony zdrowia w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej, a także studia doktoranckie na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego.

Był dyrektorem ds. Eksploatacyjno-Administracyjnych Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi, pełnił również obowiązki dyrektora naczelnego WSRM.

Poprzednio stanowisko to zajmowała Dorota Jędrzejczyk-Okońska. Od dłuższego czasu był vacat.

Szefostwo w Radzie Nadzorczej PCM objął  natomiast Tomasz Lenarczyk, kierownik działu kadr i organizacji w ZWiK.

To absolwent Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w 2006 r. ukończył studia doktoranckie. W 2011 r. założył własną Kancelarię. Specjalizuje się w obsłudze prawnej spółek prawa handlowego w tym spółek z udziałem jednostek samorządu terytorialnego, prawie cywilnym ze szczególnym uwzględnieniem problematyki związanej z roszczeniami cywilnoprawnymi osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, jak również szeroko rozumianą problematyką bezpieczeństwa zarządzania informacją w podmiotach gospodarczych i instytucjach publicznych.

Był już (lata 2011-12) przewodniczącym RN PCM.

(Fot. portret- biuro prasowe WSRM)

 

Tagi: