FAKTY

Nowy żłobek otwarty

Konstantynów Łódzki czekał na tę inwestycję 68 lat.

od 1954 roku, czyli przez ostatnie 68 lat w blisko 20-tysięcznym mieście funkcjonował tylko jeden oddział żłobkowy dla 24 dzieci.

– Z ogromną satysfakcją możemy dziś powiedzieć, że Konstantynów Łódzki, dynamicznie rozwijające się miasto, staje się coraz bardziej przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi. Napływ mieszkańców stawia przed samorządem nowe wyzwania – takie, jak choćby te w zakresie zapewnienia miejsc opieki żłobkowej i przedszkolnej – powiedział dziś burmistrz Robert Jakubowski.

Inwestycja polegała na rozbudowie Przedszkola nr 1 przy ul. Daszyńskiego 3/5. Budynek przedszkola został rozbudowany o dodatkowe 432 metry kwadratowe. Powstał nowoczesny, jednokondygnacyjny obiekt połączony z budynkiem przedszkolnym, który pozwolił na utworzenie dwóch nowych grup żłobkowych dla łącznie 48 dzieci. Koncepcja rozbudowy została optymalnie dostosowana do istniejącego już budynku, zagospodarowania terenu, dróg dojazdowych, pożarowych oraz ciągu pieszego. Budynki połączono ze sobą holem, co zapewnia funkcjonalną i bezpieczną komunikację. Budowa trwała od marca do grudnia 2021 roku.

Przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez dodatkowych środków, które Konstantynów Łódzki pozyskał z Programu Maluch +.

Wniosek, który złożył Konstantynów Łódzki, był jedynym bezbłędnym i najlepiej przygotowanym ze wszystkich, które wpłynęły w ramach naboru. Jesteśmy bardzo wdzięczni, bo dzięki rekomendacji pana wojewody, otrzymaliśmy z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej 1 440 000 zł. Cała inwestycji  to 2.304.209,56 zł – dodał burmistrz.

W uroczystości wzięli udział m.in. posłowie Marek Matuszewski i Piotr Polak, senator Maciej Łuczak, wojewoda Tobiasz Bocheński, starosta Krzysztofa Habura, radni Rady Miejskiej w Konstantynowie Łódzkim.

Teraz miasto dysponuje łącznie 72 miejscami opieki dla dzieci do 3 roku życia. Rekrutacja na nowopowstałe miejsca odbyła się w listopadzie 2021 roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Nowy żłobek powita dzieci już 1 lutego br.

(Fot. Urząd Miejski w Konstantynowie Łódzkim)

Wstęga przecięta.
Żłobek poświęcony.
Tagi: