FAKTY

Oblężony punkt pobrań wymazów

Kolejka ustawia się na placu przed namiotem, a na ulicy tworzy się sznur samochodów. Dziś wymazobus działa do 18.00.

Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego w Łodzi uruchomiła niedawno mobilny punkt pobrań wymazów w kierunku koronawirusa przy ul. Konopnickiej 39a. Namiot pojawia się regularnie na placu, przy którym znajduje się m.in. “Biedronka”.  Osób do przetestowania jest sporo. Kierowcy myśleli, że droga jest zakorkowana z powodu jakiegoś wypadku. Potem zwrócili uwagę na szary namiot i kolejkę przed nim.

Jedna z pań wchodząca z marketu zaczęła współczuć dość długo już oczekującym.

Przecież nie wszyscy z nich mają COVID-19, tylko mają sprawdzić, czy są na to chorzy. I dopiero mogą się teraz pozarażać ... – zauważyła z troską.

Do wymazobusa kierują lekarze POZ, jeżeli pacjenci mają objawy wskazujące na zakażenie koronawirusem. Testowani są także wybierający się do sanatorium (pisaliśmy o tym TUTAJ)

Testy są refundowane przez NFZ. Wyniki pacjenci otrzymują w ciągu 24 godzin.

Warto upewnić się, kiedy punkt działa, ponieważ godziny lubią się zmieniać. Obecne różnią się od wcześniej zapowiadanych TUTAJ. Informacje pod numerem: 511 865 773 (uprzedzamy – trudno się dodzwonić, bo obsługa zajmuje się wymazami i dokumentacją). 

Aktualny czas pracy punktu wymazowego u nas to: poniedziałek – środa: 14.00- 18.00, Czwartek: 8.00- 12.00 i piątek – niedziela: 14.00-18.00. TUTAJ aktualizowane dane.

Apelujemy, aby osoby z objawami docierały na wymazy swoimi samochodami, a nie na pieszo, rowerem czy środkami miejskiej komunikacji. Lekarze powinni także odpowiednio pod tym kątem instruować pacjentów – podkreśla Anna Leder, rzeczniczka łódzkiego oddziału NFZ.

Dziś aktywnie choruje na COVID-19 261 mieszkańców naszego powiatu. 23 przebywają w szpitalach (4 są w ciężkim stanie. Od początku epidemii mamy 482 stwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, 221 osób wyzdrowiało, 7 zmarło.

Sprawdź dane z wczoraj.

(Fot. Michał Kazimierczak)