KOMUNIKACJA

Obwodnicą pojedziemy za około 3 lata

Z poślizgiem, ale coraz bliżej.

Poznano już najkorzystniejsze oferty złożone przez wykonawców na projekt i budowę drogi ekspresowej S14 – zachodniej obwodnicy Łodzi i Zgierza.

I odcinek węzeł Pabianice Północ – węzeł Teofilów wykona konsorcjum firm Budimex S.A. (lider) oraz Strabag Sp. z o.o. (partner). Cena oferty brutto ok. 561,8 mln zł.

II odcinek węzeł Teofilów – Słowik wykona firma: Eurovia Polska S.A. Cena oferty brutto ok. 537,3 mln zł.

Łączny koszt projektu i budowy obu odcinków wyniesie zatem ok. 1 099,1 mln zł. Kwota przeznaczona przedsięwzięcie to blisko 1 330 mln zł. Wykonawcy deklarują realizację zadania w ciągu 32 miesięcy od chwili podpisania umowy, przy czym do etapu budowy nie wlicza się okresów zimowych (15 grudnia – 15 marca).

S14 docelowo ma połączyć autostradę A2 (węzeł Emilia) z drogą ekspresową S8 (węzeł Róża), biegnąc południkowo po zachodniej stronie Łodzi, Zgierza i Pabianic.


2 komentarze do “Obwodnicą pojedziemy za około 3 lata

  1. 32 miesiące z trzymiesięcznymi przerwami zimowymi to już ok. 3.5 roku a do tego jeszcze ten czas się nie zaczął odliczać, więc bardziej 4-5 lat, bo jeszcze będzie szansa na odwołania i strajki ludności okolicznej. A wtedy kolejne wybory będą za pasem, więc się znów przedłuży.

Comments are closed.