na podwójnym gazie
FAKTY

Obywatelskie ujęcie pijanej i wulgarnej pabianiczanki

Obywatelskim ujęciem zakończyła się jazda 46-latki z Pabianic. Kobieta miała ponad trzy i pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że posiada cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.

23 kwietnia, ok. godz. 18.30, dyżurny pabianickiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że ulicami Nawrockiego, Grota Roweckiego i Narcyza Gryzla w Pabianicach porusza się prawdopodobnie nietrzeźwa kierująca. Patrol drogówki natychmiast pojechał we wskazany rejon, gdzie odnalazł opisywaną mazdę. Podczas przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu kierującej okazało się, że jest ona pijana. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Z relacji 48-letniego pabianiczanina, który na ulicy Narcyza Gryzla w Pabianicach ujął kobietę wynika, iż poruszała się ona całą szerokością drogi. W momencie, gdy zatrzymała się mężczyzna uniemożliwił jej dalszą jazdę. Kobieta sama wyciągnęła kluczyki ze stacyjki, po czym rzuciła je na fotel pasażera.

Świadek zdarzenia do czasu przyjazdu funkcjonariuszy obserwował kierującą. Mieszkanka Pabianic na widok patrolu próbowała uciekać, ponadto zachowywała się wulgarnie w stosunku do interweniujących funkcjonariuszy. Nie rozumiała, dlaczego policjanci podejmują w stosunku do niej interwencję. W trakcie kontroli okazało się, że 46-latka posiada już cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Została zatrzymana przez mundurowych w policyjnym areszcie, a pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. 24 kwietnia usłyszała zarzuty. Nieodpowiedzialnej pabianiczance grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

“Kierownictwo pabianickich stróżów prawa dziękuje za wzorową postawę 48-letniego pabianiczanina. Bez wahania zareagował, tym samym być może zapobiegł tragedii na drodze. Jego postawa jest godna naśladowania i zasługuje na wyróżnienie” czytamy na stronie pabianickiej.