KOMUNIKACJA

Od dziś zmiana organizacji ruchu. Jak jechać do Łodzi i z powrotem?

GDDKiA: Od  8 października zmienia się organizacja ruchu w obrębie węzła Łódź Lublinek, na budowanej drodze ekspresowej S14 .

Zakończono prace związane z budową łącznic i ruch zostanie przełożony na nowe elementy węzła. Łącznica (południe – wschód), po której ruchu w obu kierunkach odbywał się dotychczas, zostanie zamknięta w celu przeprowadzenia niezbędnych prac. Będą one polegały na wymianie nawierzchni, uzupełnienia barier, odtworzenia oznakowania poziomego itp.

Jaj informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA, najistotniejsze zmiany w organizacji ruchu polegają na tym, że jadący od strony miasta w kierunku drogi ekspresowej S8, pojadą po nowej łącznicy (wschód – południe), czyli w taki sposób, w jaki ruch będzie odbywał się docelowo. Z kolei zmierzający drogą ekspresową S14 od strony drogi ekspresowej S8 i Pabianic do Łodzi, będą musieli zjechać przed węzłem z jezdni wschodniej na zachodnią (ruch na krótkim odcinku będzie się tam odbywał dwukierunkowo), następnie po tymczasowym łączniku wjechać na łącznicę (północ – wschód) i stąd pojechać w kierunku Łodzi.