KOMUNIKACJA

Od jutra kolejne utrudnienia na A1

W związku z zakończeniem kolejnych etapów prac na budowanej autostradzie A1 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, od najbliższego poniedziałku (13 września) należy spodziewać się dodatkowych utrudnień w ruchu.

Od 13 września wykonawca – zgodnie z warunkami kontraktu – wprowadza zmiany w oznakowaniu, aby możliwe było przejście z dotychczasowego układu 1+1 na układ 2+2 (po dwa pasy ruchu w każdym kierunku). Oznacza to konieczność montażu stalowych barier separacyjnych w osi jezdni. Będzie to wymagało wydzielenia środkowej części jezdni, po której odbywa się ruch. Prace rozpoczną się w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego (na 351 km trasy) i będą kontynuowane w kierunku Katowic. Ruch w tym czasie będzie się odbywał po pasach wolnych (przy zewnętrznych krawędziach jezdni). Przewiduje się, że każdego kolejnego dnia prace będą kontynuowane na długości 2 km.

GDDKiA apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności ze względu na ludzi i sprzęt pracujący na jezdni.

Z kolei w najbliższy wtorek – 14 września związku z koniecznością przeprowadzenia prac wykończeniowych (malowanie elementów konstrukcyjnych) na kładce dla pieszych na wysokości Woli Krzysztoporskiej (358 km autostrady), w godzinach od 10.00 do 12.00 w miejscu prowadzonych prac wystąpią ograniczenia w ruchu, który będzie odbywał się wahadłowo. Wykonawca przewiduje kilka przerw, które nie powinny trwać dłużej niż 10-15 min. W tym czasie ruch sterowany będzie ręcznie.

Odcinki, gdzie kontynuowane są prace, można ominąć jadąc DK91 między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem.