FAKTY

Od jutra nieczynne szkoły i przedszkola [APEL]

Apel prezydenta Grzegorza Mackiewicza: “Bardzo proszę, żebyśmy nie bagatelizowali zaleceń służb sanitarnych, ale też nie popadali w panikę”.

• Po decyzji premiera, o godz. 12.00 prezydent Grzegorz Mackiewicz i wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska – Jasiczek spotkali się z dyrektorami szkół, przedszkoli, jednostek kultury i MOSiR, żeby ustalić organizację pracy. Od jutra (12 marca) zawieszone są zajęcia dydaktyczne w szkołach i przedszkolach. 12 i 13 marca w szkołach i przedszkolach będą odbywały się tylko zajęcia opiekuńcze. Od 16 do 25 marca wszystkie szkoły i przedszkola będą nieczynne. Bez zmian pracują komisje rekrutacyjne w naborze do przedszkoli i szkół podstawowych – wyniki będą wywieszone w placówkach. Informacje można znaleźć w komunikacie MEN.
• Od 16 marca zamknięty będzie Żłobek Miejski w dwóch lokalizacjach. Informacje od dzisiaj są przekazywane rodzicom.
• Zgodnie z decyzją premiera, od jutra (12 marca) zamknięte dla odwiedzających będą Centrum Seniora, Miejski Ośrodek Kultury (w tym Uniwersytet Trzeciego Wieku), Muzeum Miasta Pabianic, Miejska Biblioteka Publiczna (wypożyczalnia jest czynna dziś do godz. 19.00, filia dla dzieci i w szpitalu do godz. 17.00). Pływalnia miejska dzisiaj działa bez zmian. Od jutra zamknięta, tak samo jak hala koszykówki, hala tenisowa i wszystkie obiekty sportowe. Dokładnych informacji udzielają poszczególne placówki. Placówka Wsparcia Dziennego Junior, Warsztat Terapii Zajęciowej, Dzienny Ośrodek Adaptacyjny i Środowiskowy Dom Samopomocy przy Cichej 24 pracują do piątku, 13 marca. Dokładnych informacji udzielają poszczególne jednostki.

• Miejski Zakład Komunikacyjny zwiększył procedury sanitarne w autobusach, ze szczególnym uwzględnieniem dezynfekcji uchwytów, przycisków czy kasowników. Drzwi otwierane są przez kierowcę (bez konieczności użycia przycisku przez pasażera). Specjalne zasady bezpieczeństwa wprowadziły Miejskie Centrum Pomocy Społecznej, Zakład Gospodarki Mieszkaniowej i pozostałe jednostki użyteczności publicznej, które przyjmują wielu interesantów. Zaleca się zmniejszenie liczby uczestników podczas ceremonii organizowanych w domu pogrzebowym na cmentarzu komunalnym. Na dziś nie ma zmian w organizacji pracy Urzędu Miejskiego.
• Apel prezydenta Grzegorza Mackiewicza: – W związku z informacją o zagrożeniu koronawirusem zachowujmy się tak, żeby nie stwarzać niebezpieczeństwa dla siebie i innych. Bardzo proszę, żebyśmy nie bagatelizowali zaleceń służb sanitarnych, ale też nie popadali w panikę. Zachowajmy ostrożność i rozsądek, żeby ochronić siebie i najbliższych. W razie zauważenia objawów choroby trzeba telefonicznie skontaktować się ze służbami medycznymi lub sanitarnymi, bez przychodzenia do placówek medycznych.

[AKTUALIZACJA] W szkołach i placówkach podlegajacych pod powiat pabianicki dyrektorzy poinformowali uczniów, rodziców i nauczycieli o czasowym ograniczeniu zajęć dydaktycznych.