FAKTY KOMUNIKACJA

PILNE: Od jutra Pabianice bez tramwaju! MPK zawiesza kursy linii 41

Na stronie internetowej przewoźnika MPK Łódź pojawił się komunikat: „Od dnia 13 maja 2017, zostanie zawieszone kursowanie do Pabianic tramwaju linii 41”. Prezydent nie wiedział?

[EDIT] godz. 15.59: Zmiany wchodzą od niedzieli 14 maja – poinformował nas telefonicznie rzecznik MPK.

KOMUNIKAT 59/17

W związku ze złym stanem sieci trakcyjnej w Pabianicach od dnia 13 maja 2017r. (sobota), zostanie zawieszone kursowanie tramwaju linii 41 do Pabianic. Jednocześnie zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza linia Z41 oraz ulegnie zmianie rozkład jazdy linii 17 w soboty i niedziele.

linia 41 PLAC NIEPODLEGŁOŚCI – Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka – PLAC NIEPODLEGŁOŚCI

linia Z41 CHOCIANOWICE IKEA – Pabianicka, Łódzka, Warszawska, Zamkowa, Łaska– DWORZEC PKP PABIANICE DWORZEC PKP PABIANICE – Łaska, Zamkowa, Warszawska, Łódzka, Pabianicka, zawracanie przy Dubois, Pabianicka – CHOCIANOWICE IKEA

Jednocześnie ulegnie zmianie rozkład jazdy linii 17 w soboty i niedzielę.

Autobusy linii Z41 będą zatrzymywały się w rejonie przystanków tramwajowych, na przystankach autobusowych oraz na przystankach tymczasowych:

Kierunek Dworzec PKP:

– Chocianowice Ikea
– Łódzka – Mały Skręt (A+T)
– Łódzka – Ksawerów (A)
– Łódzka – Widzew Żdżary (A+T)
– Łódzka – Teklin (A+T)
– Łódzka – Dąbrowa(A+T)
– Warszawska / Duży Skręt (A+T)
– Warszawska – Tkaniny Techniczne
– Warszawska / Sikorskiego (A)
– Warszawska / Kapliczna (T)
– Warszawska / Poprzeczna (T)
– Zamkowa / Zamek (A+T)
– Zamkowa / św. Jana (T)
– Zamkowa / Traugutta (tymczasowy)
– Zamkowa / Lutomierska (A+T)
– Zamkowa / Staszewskiego (A+T)
– Łaska / Mielczarskiego(T)
– Łaska / Węglowa (A)
– Dworzec PKP (A – dla wysiadających)

Kierunek Duży Skręt:

– Dworzec PKP (A – dla wsiadających, przy wiacie)
– Łaska – Tkacka
– Łaska / Mielczarskiego (T)
– Zamkowa / Konopnickiej (A+T)
– Zamkowa / Wyspiańskiego (A+T)
– Zamkowa / Waryńskiego (T)
– Zamkowa / Kilińskiego (T)
– Zamkowa / kościół św. Mateusza (T)
– Warszawska / Poprzeczna (A+T)
– Warszawska / 3 Maja (T)
– Warszawska / Nawrockiego (A)
– Warszawska / Tkaniny Techniczne (tymczasowy)
– Warszawska / Duży Skręt (A+T)
– Łódzka – Dąbrowa(A+T)
– Łódzka – Teklin(A+T)
– Łódzka – Widzew Żdżary
– Łódzka – Ksawerów
– Łódzka – Mały Skręt (A+T)
– Pabianicka – Długa
– Pabianicka – Chocianowicka
– Pabianicka – Długa
– Chocianowice Ikea

Uwaga:

– autobus nie zatrzyma się na wysokości przystanku Łaska-Tkacka jadąc w stronę Dużego Skrętu – w kierunku przeciwnym obowiązuje przystanek autobusowy Łaska-Węglowa (bliżej dworca),

– w kierunku Dużego Skrętu na przystanek Zamkowa/Traugutta w kierunku Dworca PKP nie wjeżdża na torowisko.

Dodatkowe informacje są dostępne pod całodobowymi numerami telefonów: 42 638 90 20 0-801 301 309

Dodatkowe informacje są dostępne pod całodobowym numerem telefonu: 0-801 301-309

TUTAJ KOMUNIKAT MPK
Prezydent nie wiedział?

Na wczorajszej konferencji (11 maja) Grzegorz Mackiewicz przypomniał o awaryjnym remoncie przewodu jezdnego i wymianę słupów  za ok. 700 tys. zł. Odniósł się tym samym do wcześniejszych ustaleń.  Nic nie wspomniał o zagrożeniu nagłego zamknięcia linii na tak długo przed remontem.

Remont to jedna sprawa i oby się odbył jak najszybciej. Katastrofalny stan trakcji zagraża jednak codziennie pasażerom. Jeśliby do czasu remontu coś niedobrego się wydarzyło, to my będziemy odpowiadać przed prokuratorem. Prezydent Pabianic uczestniczył  w pracach specjalnej komisji dotyczącej tramwaju, więc doskonale wie, czym groziłoby dalsze użytkowanie linii – mówi Sebastian Grochala, rzecznik MPK.

(Fot. jum)

19 komentarzy do “PILNE: Od jutra Pabianice bez tramwaju! MPK zawiesza kursy linii 41

 1. wiedziałem, jak tylko zobaczyłem telepanie się Mackiewicza w temacie

 2. Jak zwykle..Prezydent nic nie potrafi
  Potrzebna jest bardziej kompetentna osobą na tak ważne stanowisko. NALEŻY ZMIENIĆ PREZYDENTA

  1. NO ALE KTO NIBY W ZAMIAN, PRZECIEZ NIE CIEBIADA?

  2. Jejku. Nie wierzę jak można czytać takie głupoty, a tym bardziej pisać. Nasz prezydent jest bardzo dobry, a już w niejednym artykule w tej gazecie bezpodstawnie go krytykowano. PO PIERWSZE TO 41 MIAŁO WGL ZNIKNĄĆ PRZEZ STAN TORÓW PO ZIMIE I TYLKO DZIĘKI PANU PREZYDENTOWI ZOSTAJE. GDYBY NIE OBIECANE REMONTY I ZMIANY NIE MIELI BYŚCIE WGL TRAMWAJU!

   1. Pan Mackiewicz był wiceprezydentem przez tyle lat i w tamtych latach też odpowiadał za tramwaj. Teraz dopiero przypomniało mu się. Co on takiego robi dla Pabianic? Gdzie są nowe inwestycje, pomysły, wykonywane jakieś remonty dróg? On jak i poprzedni prezydenci mają w dupie to miasto. Jest tu ponuro, brudno, bez perspektyw na przyszłość. A (treść moderowana) z takim prezydentem.

 3. Chyba tu czytałem o tym ze radni Pabianicach przeznaczyli 700 tys a ksawerow 300 tys na drut, wymienia kable tramwaj wróci i po sprawie, po co ten cyrk , o co panika, lepiej jak na czas remontu będą jeździły autobusy i nikomu nic się nie stanie, mam wrażenie ze tu redakcja uprawia zasadę ,,wina Tuska”

  1. Jak miałeś ochotę puścić bączka to należało wyjść na zewnątrz a tak dotarł do mózgu i napisałeś co napisałeś.

 4. Każdy remont jest kłopotliwy a remont sieci tramwajowej??? To nie piwko na półce w markecie ze jest i leży, skoro jest tramwaj zawieszony na okres remontu i są autobusy to o co się tak naprawdę martwimy, niezależnie kiedy by się remont zaczął i tak by zawiesili jazdy tramwaju bo bez druta ni kuta….

  1. Zadzwoń do Aleksandrowa, tak właśnie likwiduje się tramwaje. Naiwność to nie grzech dopóki nie poraża skalą.

 5. Po co redakcja sztucznie podgrzewa sprawę sugerując ze prezydent zataił wiedzę…i stawia znak zapytania. Oglądałem wypowiedz Mackiewicza u konkurencji i wyraźnie mówił ze pismo dostał po 14 a ostatnia konferencje mieliście z prezydentem rano tego dnia. Pani Magdo zbyt Pani inteligentna żeby zarzucić Pani pomyłkę lub przejęzyczenie , to celowe zostawianie niedopowiedzen jest w mojej ocenie coraz częstszym i otwartym wyzbywaniem się dziennikarskiej rzetelności i obiektywizmu….oczywiście spodziewam się skasowania postu :-)

  1. Redakcja zestawiła informację podaną przez MPK ze stanowiskiem Prezydenta powtarzanym przez ostatnie dni, przez niego i jego wszystkich odznaczonych za poruszanie się po omacku w ciemnej szczelinie, a ty zarzucasz brak rzetelności redakcji ? Prezydencik albo znów kłamał od samego początku albo mu paździochy z MPK pokazały miejsce w szeregu.

  2. Po pierwsze: polecam, kolejny nasz wpis z DZISIEJSZEJ konferencji, gdzie jest mowa o zaskoczeniu: https://pabianice.tv/prezydent-o-zawieszeniu-tramwaju-zawiodlem-sie-na-mpk/ Na wczorajszej Prezydent nic nie mówił. Dziś powiedział, że nie wiedział (co napisaliśmy). Po drugie: Pan Prezydent, delikatnie rzecz ujmując, stawiał znak zapytania przy ostrzeżeniach MPK, więc nie powinien mieć pretensji o to, że te znaki zapytania ktoś też stawia. Uparcie trzymał się optymistycznej wersji, przedstawiając rzeczywistość w nazbyt różowy sposób. https://pabianice.tv/prezydent-wprowadzil-w-blad-w-sprawie-tramwaju/ Nasz sceptycyzm jak najbardziej uzasadniony. Nie traktujemy słów rządzących jak dogmatu, a to akurat plus. Konkurencja postępuje według swoich reguł.

 6. Pismo od Zdanowskiej o autobusach pewnie nie było przypadkowe, w końcu stanie murem po coś było. Producent autobusów zaciera łapki a głupole się podniecają. Nie będzie żadnego remontu, trakcja to 700tysięcy złotych ale torowisko 150 milionów złotych. O autobusik tu chodzi bo autobusiki to dobry interes. Podobno zainteresowanym już popękały odciski od przebierania stopkami.

Comments are closed.