KOMUNIKACJA

Od jutra utrudnienia na drogach

 Remont skrzyżowania w Rzgowie oraz odcinka A1. GDDKiA apeluje o ostrożność.
A1 Tuszyn-Piotrków

Od najbliższego poniedziałku – 12 lipca – na budowie odcinka „A” (Tuszyn – Piotrków) autostrady A1, w obrębie węzła Piotrków Trybunalski Zachód, planowane są zmiany w organizacji ruchu. W związku z koniecznością rozbiórki starej łącznicy na kierunku Katowice – Warszawa, jadący w tym kierunku będą musieli przejechać na lewo, na jezdnię w kierunku Łodzi, a po pokonaniu ok. 200 metrów powrócić na łącznicę do Warszawy.

Rzgów

 Od najbliższego wtorku – 13 lipca – remont części skrzyżowania dróg krajowych 91 i 71 z drogą wojewódzką 714 w Rzgowie. Prace będą polegały na wymianie nawierzchni na jezdni prowadzącej w kierunku Katowic. Pracami objęty będzie odcinek ok. 600 metrów i będą one rozłożone na trzy dni.

W czasie prowadzonych prac ruch w obrębie całego skrzyżowania będzie sterowany ręcznie, dlatego należy zachować szczególna ostrożność i bezwzględnie stosować się do poleceń osób, które nim będą kierowały.

Utrudnienia w czasie prowadzonych prac mogą się pojawić także na jezdni prowadzącej w kierunku Łodzi.

Ponieważ wykonanie prac wymaga bezdeszczowej pogody, ich termin może ulec zmianie, w przypadku wystąpienia opadów – mówi Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA.