KOMUNIKACJA

Od jutra zmiany w komunikacji [ROZKŁADY]

Zostaną przywrócone częstotliwości kursów, więcej autobusów, choć mniej pasażerów.

Wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń coraz więcej pasażerów korzysta z komunikacji miejskiej. Od poniedziałku, 11 maja, zostanie więc przywrócona zwykła 20-minutowa częstotliwość kursowania linii 7 w dni powszednie.

Niżej rozkłady:

BusMan-7-Piłsudskiego

BusMan-7-Waltera-Jankego _ pętla (1)

Dotychczas obowiązywał tymczasowy rozkład jazdy „siódemki” ze znacznie ograniczoną liczbą kursów. Dzięki naprzemiennym kursom linii 2, 7, 261 i 262, autobusy na trasie centrum – os. Bugaj znów będą kursować co 10 minut.
Pomimo że autobusami podróżuje dużo mniej pasażerów niż przed pandemią, w dzień powszedni w godzinach szczytu wyjeżdża na trasy więcej autobusów niż normalnie przed epidemią koronawirusa. Funkcjonują bowiem tzw. „bisy”, czyli kursy wykonywane jednocześnie przez 2 autobusy. Najwięcej kursów wykonywanych jest w podwójnej obsadzie na liniach T i Z41. Pojedyncze kursy dublowane są również na liniach 1, 3 i 262. Wszystko po to, aby zapewnić pasażerom jak najwięcej miejsc. Zgodnie z obowiązującymi limitami wprowadzonymi przez Ministerstwo Zdrowia, autobusami MZK zarejestrowanymi na 94 – 100 pasażerów może podróżować tylko 14 osób.

Kasy biletowe

Od 11 maja zostaną przywrócone także stałe godziny pracy kas biletowych, które dotychczas były czynne w ograniczonym zakresie: Biuro Obsługi Klienta, ul. Narutowicza 9 – od poniedziałku do piątku od 6.00 do 19.45, dwie ostatnie soboty miesiąca od 9.00 do 13.00,
Punkt Sprzedaży Biletów dworzec PKP – od poniedziałku do piątku od 6.00 do 18.15, dwie pierwsze soboty miesiąca od 9.00 do 13.00,
Punkt Sprzedaży Biletów na pętli Waltera-Jankego – od poniedziałku do piątku od 6.30 do 14.30.

Tagi: