KOMUNIKACJA

Od poniedziałku więcej pasażerów jednocześnie

Autobusami MZK pojedzie 28 pasażerów, więcej wejdzie do Z41. To skutek kolejnego etapu luzowania obostrzeń, jakie wczoraj ogłosił premier.

Od 18 maja autobusami miejskimi będzie mogło podróżować tyle osób, ile wynosi 30% liczby miejsc siedzących i stojących. W przypadku autobusów MZK będzie to 28 osób. Połowa miejsc siedzących nadal będzie musiała pozostawać wolna.

W przypadku autobusów przegubowych MPK-Łódź obsługujących linię Z41 (od poniedziałku do soboty) limit liczby przewożonych pasażerów będzie wynosił od ok. 41 do ok. 51, w zależności od typu pojazdu. W niedzielę kursują autobusy jednoczłonowe – wówczas limit będzie wynosił od ok. 26 do ok. 31 osób.

Autobusami ZKM Łask pojedzie do 28 pasażerów. W przypadku kursów obsługiwanych minibusem, limit będzie wynosił 9 osób.

W związku ze zwiększeniem liczby osób, które mogą być przewożone autobusami, od 18 maja przestaną być wykonywane kursy bisowe, czyli wykonywane dodatkowo przez drugi autobus. W podwójnej obsadzie dotychczas były wykonywane wybrane kursy na liniach 1, 3, 262, T i Z41.

Na linii 7 od 18 maja zostanie uruchomiony dodatkowy kurs w dni powszednie o godz. 9:02 z zajezdni MZK do Waltera-Jankego.

Źródło: komunikacjapabianice.pl