FAKTY

Oddział covidowy w naszym szpitalu. Jest decyzja wojewody

Pabianickie Centrum Medyczne musi przygotować do jutra 44 łóżka i opiekę dla osób podejrzanych o zakażenie koronawirusem.

Tzw. oddział covidowy u nas to skutek dzisiejszej decyzji wojewody Tobiasza Bocheńskiego. To nie jest typowy oddział zakaźny, ale izolacyjny. Będą tu trafiali pacjenci nie tylko z naszego powiatu. Potem – po potwierdzeniu zachorowania – zostaną przewiezieni na specjalistyczne oddziały zakaźne, czyli tzw. drugiego poziomu zabezpieczenia.

Oddział izolacyjny organizowany jest właśnie na czwartym piętrze. Tu gdzie dotąd oddziały: rehabilitacji i rehabilitacji neurologicznej wczesnej. Pacjenci rozlokowywani są obecnie na internach, neurologii czy urologii.

Nasz szpital dysponuje obecnie 20. respiratorami, czyli tzw. sztucznymi płucami, niezbędnymi w walce o życie w przypadku cięższych przypadków COVID-19.

Przypomnijmy: gotowość do zorganizowania oddziału zakaźnego na 20 łóżek w sytuacji podwyższonej konieczności nasz szpital wyraził w marcu, tuż po ogłoszeniu epidemii. Zobacz TUTAJ  i  TUTAJ.

Była to reakcja na zapytanie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.