FAKTY

Odwidział się jej dach nad targowiskiem

Radna Bożenna Kozłowska zmieniła zdanie. Już nie walczy o to, by kupcy nie mokli.

O zadaszenie rynku przy ul. Moniuszki upomniało się dwoje radnych. Pod koniec marca 2016 roku radna Bożenna Kozłowska (wtedy PiS) przedłożyła nawet wizualizację zadaszenia z poliwęglanu. Z kolei na początku marca 2017 z podobną inicjatywą wystąpił radny PiS Antoni Hodak. Przekonuje, iż dach sprawi, że praca na rynku będzie komfortowa.

Okazuje się, że radna Bożenna Kozłowska zmieniła zdanie. Teraz uważa, że zadaszenie nie jest potrzebne kupcom (Kozłowska od niedawna jest w klubie proprezydenckich rajców o nazwie „Koalicyjny Klub Radnych Pabianice”).
Prezydent Grzegorz Mackiewicz podpisał się pod odpowiedzią zawierającą opinię Kozłowskiej: „Dla poprawy komfortu użytkowników targowiska Zarząd Dróg Miejskich zaplanował w 2017 roku budowę budynku, w którym będą się znajdowały pomieszczenia dla działu obsługi targowiska miejskiego i szalet publiczny”.

ZOBACZ WNIOSEK I ODPOWIEDŹ

Mury stanęły w połowie 2016 roku, ok. 7 lat po rozstrzygnięciu przetargu na projekt. Mają tu powstać toalety, pomieszczenia socjalne i gospodarcze. Budynek jest niewielki, trudno zatem uwierzyć, że gdy zacznie padać, znajdzie się tu miejsce dla wszystkich kupców.

6 komentarzy do “Odwidział się jej dach nad targowiskiem

 1. Pany z PiS:
  A. Hodak i R. Madaj mają dwa sprzeczne stanowiska w sprawie zadaszenia targowiska przy Moniuszki.
  A Hodak chce budować zadaszenie. R. Madaj składa interpelację w dniu 28 marca 2017r. , aby prezydent zatrzymał inwestycję linkhttp://nowy-bip.um.pabianice.pl/interpelacja/11279/wniosek-w-sprawie-powstrzymania-inwestycji-zadaszenia-i-ogrodzenia-terenu-targowiska-miejskiego-przy-ul-moniuszki-40-42.
  Pany ustalcie stanowisko klubu PiS.

 2. To Radny Rafał Madaj jest przeciw zadaszeniu targowiska, czytałem jego interpelację.

 3. a Kozłowska była za zadaszeniem ale zmieniła klub i już jest przeciw. Nie podobała się smycz ale łańcuch to zupełnie co innego.

 4. Pan senator Łuczak razem z radnymi PiS już w styczniu 2016 r. wyrzucał Kozłowską z klubu PiS, a interpelacje złożyła w marcu 2016 r.
  Co ma wspólnego z interpelacją Kozłowskiej klub PiS, tym bardziej, że obecny w klubie PiS radny Madaj składa interpelację przeciw zadaszeniu targowiska ?

Comments are closed.