ROZRYWKA

Ogólnopolski Festiwal Pianistyczny już wkrótce w Pabianicach

Zmierzą się najlepsi uczniowie szkół muzycznych.

Już po raz szósty najzdolniejsi uczniowie szkół muzycznych z całego kraju rywalizować będą na Ogólnopolskim Festiwalu Pianistycznym im. Karola Nicze. Tym razem konkurs odbędzie się 18 listopada w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Pabianicach. Udział w konkursie można zgłaszać do 10 listopada. TUTAJ więcej informacji.

Zaproszenie do jury przyjęli znakomici artyści: prof. Anna Wesołowska-Firlej z Akademii Muzycznej w Łodzi, prof. Wojciech Świtała z Akademii Muzycznej w Katowicach oraz prof. Andrzej Tatarski z Akademii Muzycznej w Poznaniu. Pierwsza edycja Festiwalu miała miejsce w 2007 roku. Jego organizatorem jest Towarzystwo im. Karola Nicze oraz PSM I i II stopnia.

Pabianiczanin Karol Nicze (1944-1999) to wybitny pianista, laureat VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Nagrywał muzykę m.in. do “Kariery Nikodema Dyzmy” oraz “Nocy i dni”. Współpracował m.in. z Ireną Santor, Zdzisławą Sośnicką, Joanną Rawik, Alicją Majewską, Hanką Bielicką, Krystyną Sienkiewicz i Igą Cembrzyńską.

(Fot. Towarzystwo Muzyczne im. Karola Nicze)