ROZRYWKA

Ogólnopolski konkurs fotograficzny w MDK – znamy zwycięzcę

„Światło wieczorową porą” – pod takim hasłem odbył się X Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Pabianicach.

W konkursie wzięło udział 170 uczestników z 60 placówek oświatowych i kulturalnych z całej Polski (m.in. z Lublina, Krakowa, Białegostoku, Warszawy, Świdnicy). Były dwie kategorie: do lat 16 i przedział 17-24 lata. Łącznie zgłoszono 323 fotogramy. Prace oceniali Tymoteusz  Elkler (artysta fotografik)  i Piotr Janik (dr sztuk pięknych).

I miejsce zajęła 16-letnia Angelika Waracka z Gimnazjum nr 2 w Łowiczu (Chwila relaksu – na zdjęciu) oraz Aleksandra Król z Niepublicznego Gimnazjum „Inspiracja” w Krakowie (Świat po drugiej stronie). Wśród wyróżnionych w tej kategorii wiekowej znalazł się 15-letni pabianiczanin Dawid Marciniak z Gimnazjum nr 1 (praca pod tytułem Wspomnienie). Do wystawy zakwalifikowano fotografie autorów z terenu powiatu pabianickiego: Moje magiczne miejsce (Martyna Matławska, Ksawerów); Odbicie 2 (Milena Kwiatkowska, Galeria „Ogród sztuki” w Konstantynowie Łódzkim), Niebieska Tęcza (Barbara Palitowicz, Galeria „Ogród sztuki” w Konstantynowie Łódzkim).

W kategorii 17-24 lata wyróżnienie zdobył Maciej Ślusarz z Pabianic (praca pt. Sieć), a do wystawy zakwalifikowano także pracę W zgodzie z naturą, autorstwa Diany Rosińskiej z Zespołu Szkół nr 3 w Pabianicach.

TUTAJ pełna lista laureatów i wyróżnionych.