FAKTY

Ogromny niewybuch w centrum. Więcej trumien na Warszawskiej [AKTUALIZACJA]

Wykonawca remontu powiadomił policję o znalezieniu niewybuchu z okresu II wojny światowej.

Został odkryty podczas kopania kanału deszczowego – mówi Rafał Sąciński, prezes Progreg Infracity, konsorcjum realizującego remont linii 41.

Niewybuch (najprawdopodobniej bomba) ma około stu kilogramów i metr długości (wstępne informacje policji).

Policja została powiadomiona o godz. 13.50. Ulica Zamkowa została zamknięta na odcinku od Bagatela do Traugutta. Funkcjonariusze zabezpieczają teren do czasu, kiedy przyjedzie patrol rozminowania z Tomaszowa Mazowieckiego.

Przed chwilą dostałam informację, że niebawem powinni dotrzeć – mówi st. sierżant Agnieszka Jachimek z pabianickiej KPP.

Tymczasowy przejazd jest przez parking CH Echo i ul. Traugutta. Do odwołania zawieszone są przystanki Zamkowa/Traugutta i Zamkowa/Narutowicza. Na miejscu są miejskie i powiatowe służby zarządzania kryzysowego.

[AKTUALIZACJA] Znalezisko to bomba lotnicza SD 50 z zapalnikiem elektrycznym została usunięta przez saperów. – Ruch na ul. Zamkowej zostanie wznowiony – informuje Aneta Klimek, rzecznik prezydenta Pabianic.

Tego typu bomby przenoszone przez niemieckie samoloty myśliwskie w okresie II wojny światowej.

Teraz wiadomo, że masa ładunku wybuchowego to 50 kg. Nie mamy dokładnych wymiarów – uzupełnia st. sierżant Jachimek.

Wczoraj napisaliśmy o odkryciu kilku trumien przy ul. Warszawskiej. Dziś wiadomo, że jest ich 15. We wtorek rozpoczną się badania terenu, które potrwają około tygodnia.