ROZRYWKA

Ogromny tort, brama życzeń, wyprawki dla noworodków – tak minął Dzień Dziecka

Jeszcze nie tak hucznie jak TUTAJ, ale po ubiegłorocznej, spowodowanej pandemią ciszy, dzisiejsze obchody stały się jaskółka normalności.
Brama życzeń
Wyprawki

Pomysłów nie brakowało. Niektóre (jak talony ma lody, rowery wodne czy kino plenerowe) zapowiedzieliśmy wczoraj. Dziś przed Gminnym Domem Kultury z Biblioteką w Ksawerowie na tzw. bramie życzeń i dobrych myśli dzieci wieszały własnoręcznie wykonane słoneczka z ciepłymi słowami. W zamian były lizaki.

  • Dzieci przyniosły słońca z takimi m.in. przesłaniami jak: “Nie zazdrość”, “Bądź sobą”, “Dużo kolegów”, “Życz innym dobrze”  czy “Dobrego dnia” napisane cyrylicą – wylicza Marek Smuga, dyrektor GDKzB w Ksawerowie.

Przed budynkiem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Widzewie stanął ogromny tort. Były życzenia od dyrekcji i uczniowskie pląsy.

  • -Tort wykonali uczniowie w ramach zajęć praktycznych – usłyszeliśmy od dyrektora ZS CKR Arkadiusza Bieleckiego.

Radni z  Koalicyjnego Klub Radnych Pabianice  przygotowali prezenty dla najmłodszych pacjentów dwóch szpitalnych oddziałów. Przekazali 10 wyprawek dla noworodków. Z kolei mali dzieci pediatrii otrzymały gry planszowe oraz kolorowe balony.

Była też niespodzianka od Straży Miejskiej, Policji i Straży Pożarnej dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr. 16. Dzieciaki mogły wsiąść do każdego pojazdu służb, włączyć sygnały świetlne i dźwiękowe, by poczuć się funkcjonariuszami i poznać wyposażenie wozu strażackiego oraz radiowozów. Dużą popularnością wśród dzieci cieszyły się policyjne motocykle, na które także można było wsiąść.

 

Furorę zrobił wóz strażacki

 

(Fot. ZS CKR, GDKzB, KKRP, SM)

Tagi: