FAKTY

On teraz szefuje u nas

Pełniącym obowiązki  Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach został mł. insp. Jarosław Tokarski.

Niedawno okazało się, że inspektor Tomasz Szwed, po blisko dwuletniej służbie zrezygnował z szefowania KPP Pabianice na rzecz emerytury. Na stanowisku komendanta naszej jednostki zastąpi go mł. insp. Jarosław Tokarski.

Wymieniony w policji służy od 1995 roku. Swoją karierę zawodową rozpoczął w pionie prewencji, aby później przez kolejne lata awansować w pionie kryminalnym. Od 2006 roku był kierownikiem referatu zajmującego się zwalczaniem przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim, a następnie naczelnikiem tego wydziału i kolejno Naczelnikiem Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową piotrkowskiej jednostki. Od lipca 2016 roku na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Zduńskiej Woli, a od lutego 2020 roku Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Z wykształcenia jest prawnikiem. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Został odznaczony Brązową i Srebrną Odznaką Zasłużony Policjant. Interesuje się muzyką oraz motoryzacją.