FAKTY

ONR przeciwko Hartmanowi

Ulotkowa akcja narodowców.

Wczoraj w hotelu Fabryka Wełny gościł prof. Jan Hartman. Publicysta, filozof i bioetyk przybył do nas na zaproszenie pabianickiego KOD. Spotkanie z mieszkańcami odbyło się pod hasłem „Co z tą demokracją?” (CZYTAJ TUTAJ I ZOBACZ VIDEO).

Na wizytę Hartmana zareagował Obóz Narodowo-Radykalny – osobom udającym się na spotkanie z profesorem rozdawano ulotki, na których można było przeczytać: „Pabianiccy działacze KODu zaprosili do naszego miasta kolejnego »obrońcę demokracji«. Tym razem »znamienitym« gościem jest Jan Hartman, który poza tytułem profesorskim może pochwalić się również szeregiem skandalicznych wypowiedzi”.

Na odwrocie wydrukowano kilka cytatów, m.in. wypowiedź o kazirodztwie, komentarz do wydarzeń w Ełku (21-latek zabity przez właściciela kebabu) czy o wydawaniu Żydów przez Polaków. Pod cytatami czytamy: „Dosyć osobliwe słowa jak na profesora. Czy naprawdę chcemy by ktoś taki był honorowany w naszym mieście jako autorytet?”.

– Jan Hartman słynie z wymierzonych w Polaków i ich wartości wypowiedzi. Przypomnieliśmy mieszkańcom najbardziej skandaliczne słowa jego autorstwa – w ten sposób chcieliśmy pokazać, co o Polsce i Polakach sądzi ten pseudoautorytet – mówi Marcin Mika z ONR Pabianice.

Tagi: ,

8 komentarzy do “ONR przeciwko Hartmanowi

 1. Ci. którzy tą swołocz zaprosili do Pabianic i go gościli nie zasługują nawet na to, żeby na nich nasrać.

 2. Hartman jest kontrowersyjnym naukowcem i znany jest z ostrych sformułowań, którymi chce pobudzić Polaków do myślenia i refleksji. Z niektórymi jego ocenami można się nie zgadzać, ale to nie powód do jego obrażania!!!
  Ulotka ORN cytuje jego cztery wypowiedzi. Zdumiony jestem, że ONR wziął przekonanie, że do nich skierowane było słowo „chamy”, że to właśnie ich obraził zaliczając do „zabobonnej, prostackiej i kruchcianej Polski”? Fakt, że chce Hartman edukować Polaków w szerokim zakresie jest godny poparcia! O tragedii Tunezyjczyka w Ełku przedstawionej w ulotce, któremu puściły nerwy obrażanemu i szykanowanemu przez Polaków – pijanych wyrostków serwujących teksty: „Dawaj kurwo te jedzenie, tylko nie pluj bo ci tym mordę wysmaruje”, albo „Ciapaku na kolana i do pana”, wobec dziesiątków ataków Polaków w kraju na obcokrajowców pogardliwie nazywanych „Ciapatymi” wypowiedź Profesora nabiera zupełnie innego znaczenia!!! Co do sugestii Hartmana o niechlubnym stosunku polskiego kleru do Żydów w czasach II WŚ mam niestety potwierdzenie z przekazu mojego Ojca – katolika i żołnierza AK o wypowiedziach z ambon księży w parafiach dystryktu piotrowskiego!!! W sprawie kazirodztwa się z Hartmanem nie zgadzam! To nie tylko piękna siostrzana (braterska) miłość, której owoce są genetycznie upośledzone, ale podłość rodzica wykorzystującego swoje dziecko jako jego własność. Nie ma wyrzutów sumienia, gdy je gwałci. A potem wraca, by zrobić to jeszcze raz!!!
  Reasumując: Ulotka ONR trafiła zdecydowanie kulą w płot.
  Pytanie: Dlaczego tak wiarygodna i obiektywna redakcja pani HODAK zamieszcza tag „ONR”, a już „KOD” – nie??? To zdecydowanie obniża jej obiektywizm i wiarygodność!!!

  1. Szanowny Panie,
   brak tagu to raczej przeoczenie, poza tym to była akurat akcja ONR w związku z wydarzeniem KOD (artykuły z inicjatywami KOD są oznaczone). Tak czy siak po kliknięciu tagu KOD przeczyta Pan zbiór tekstów. Co do wiarygodności i obiektywizmu: czy inne redakcje też Pan rozlicza z tagu, a raczej jego braku? Hę? Po drugie jako jedyni szeroko napisaliśmy o wizycie prof. Hartmana (włącznie z transmisją na FB), więc – aby pozostać obiektywnym i wiarygodnym – prosimy swoje pretensje kierować do tych, którzy to wydarzenie pominęli całkowicie.

   1. OK! Przepraszam i zwracam honor!! Tag jest! Niestety niewidoczny na wielu opcjach! Może przydałby się jakiś słownik “TAGI”??? Pomyślicie? To, że byliście na spotkaniu – doceniam!!!

    1. Dzięki. Tagi umieszczane są pod każdym artykułem oraz – chyba o to Panu chodzi – zbiór na dole sidebaru, pod reklamami (losowych 12). Zachęcamy również do korzystania z okienka “szukaj” – po słowach kluczowych powinno wyskoczyć co trzeba.

Comments are closed.