FAKTY

Ósmoklasiści wspierają swoich nauczycieli

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 postanowili dodać otuchy strajkującym belfrom.

Dziś przed godz. 14.00 przed SP nr 13 pojawił się baner z kolorowym napisem: „Wspieramy naszych nauczycieli. Uczniowie klasy 8”. Przedstawicielki szkolnego komitetu strajkowego aż popłakały się ze wzruszenia.

Wczoraj już pisaliśmy o “trzynastce”. W uzupełnianej na bieżąco relacji z pierwszego dnia protestu zauważyliśmy: “Sporą kreatywnością wykazali się protestujący z SP nr 13. Aby wyjaśnić, dlaczego strajkują, posłużyli się cytatami wybitnych pisarzy: »A jednak szacunek oddany klasie nauczycielskiej jest miarą oświaty narodu, bo im więcej naród jest oświecony, tym wyżej ceni tych, którzy mu światło przynoszą« (Eliza Orzeszkowa) i »Nieposłuszeństwo jest prawdziwą podstawą wolności. Posłuszni muszą być niewolnicy« (George Orwell). Obok w tradycyjnej już formie napisali: »Walczymy o: prestiż zawodu, godne wynagrodzenia, powstrzymanie chaosu reformy, szacunek i godność«”.

TUTAJ można przeczytać o akcji uczniów z “wygaszanej” trzeciej klasy gimnazjum (obecnie SP nr 2). W tej szkole – jako jedynej w mieście – nie ma strajku, gdyż większość pracowników była przeciw. Nie spodobało się to młodym ludziom i nie przyszli na lekcje.

TUTAJ piszemy zaś o kuchni strajkowej w ZS nr 2 oraz seansach dla dzieciaków w kinie TOMI.

Z informacji przekazanych Urzędowi Miejskiemu przez dyrektorów szkół wynika, że najprawdopodobniej wszystkie – SP 2, 15 i 16 – zorganizują egzamin gimnazjalny w zaplanowanym terminie 10-12 kwietnia. SP nr 2 nie przystąpiła do strajku. SP nr 15 poradzi sobie z obsadą komisji egzaminacyjnej. W SP 16  do pomocy w ostatnim dniu egzaminu w razie potrzeby przyjdą niestrajkujący nauczyciele z innych szkół. Za prawidłową organizację i przebieg sprawdzianu lub egzaminu gimnazjalnego w danej szkole odpowiada przewodniczący szkolnego zespołu egzaminacyjnego, którym jest dyrektor szkoły.

Jeden komentarz do “Ósmoklasiści wspierają swoich nauczycieli

  1. Wspaniała Lekcja Demokracji Bezpośredniej! PiS przegrało! Platforma przegrała strajk! PSL też strajk przegrywa! KOD i Wiosna Biedronia też!
    I tylko Kukiz 15 wychodzi na swoje! I to bez względu na wynik końcowy strajku!

Comments are closed.