FAKTY

Oszust wpadł, ale starsza pani pieniędzy nie odzyskała

Oszust metodą “na funkcjonariusza” wpadł w ręce policji, ale, choć mundurowi wnioskowali o areszt, prokuratura postanowiła objąć go dozorem. Na razie nie wiadomo, co stało się z oszczędnościami życia i kosztownościami pabianiczanki. Czy uda się rozpracować szajkę i odzyskać łup?

W ręce policji wpadł 28-letni mieszkaniec miasta, który odpowie za oszustwo. Zatrzymany mężczyzna odebrał pieniądze od seniorki, która straciła łącznie kilkaset tys. zł. Starsza pani przez okno wyrzuciła także biżuterię i drogie zegarki (więcej TUTAJ). Na razie, nie wiadomo, co stało się z łupem.
Mężczyzna został zatrzymany na jednej z ulic w centrum Pabianic. -Policjanci z Wydziału Kryminalnego prowadzili bardzo intensywne działania operacyjne, a także śledzili i analizowali doniesienia medialne w tym temacie – mówi podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej KPP.

Podejrzewany usłyszał zarzuty pomocnictwa do oszustwa i przywłaszczenia funkcji publicznej. Policjanci wnioskowali o jego tymczasowe aresztowanie. Decyzją Prokuratora Rejonowego w Pabianicach podejrzany został jednak objęty dozorem policyjnym. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Po raz kolejny policja apeluje o ostrożność

Oszuści często podają się za pracowników różnych firm i instytucji, ostatnio także za policjantów. Przekazują informację o rzekomym zatrzymaniu kogoś z rodziny, oferują pomoc w trakcie prowadzonego postępowania. Pamiętajmy, w żadnym przypadku funkcjonariusz Policji nie może żądać, ani przyjmować pieniędzy za korzystne zakończenie sprawy. W przypadku podobnych sytuacji należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką Policji.

Aby ustrzec się przed tego typu oszustwem, należy przede wszystkim jak najszybciej skontaktować się z osobą, do której mają trafić pieniądze. W ten sposób można się upewnić, czy rzeczywiście to nasz krewny zwracał się z prośbą o pomoc finansową.

(Fot. KPP Pabianice)

Seniorzy pielęgnują w sobie inny, lepszy świat. Nie szydźmy, kiedy padną ofiarą oszustów