PABIANAJS TAJMS

Pabianajs Tajms: Wiemy, kto wystąpi na Dniach Pabianic

To może być najciekawsze w historii święto naszego miasta.

7 listopada na portalu pabianice.tv pojawiła się informacja o cięciach w budżecie. Jak można przeczytać, ratusz nie dołoży nic a nic do Dni Pabianic. Wspomogą je jedynie sponsorzy (CZYTAJ TUTAJ). Pabianajs Tajms ustalił jednak, że brak środków z miejskiej kasy nie oznacza braku zaangażowania naszych samorządowców w organizację DP.

– Nie zawsze kluczem do sukcesu są pieniądze, warto postawić na kreatywność, na pomysły, na talenty naszych samorządowców – zdradziła w rozmowie z PT odpowiedzialna za promocję miasta wiceprezydent Aleksandra Jarmakowska-Jasiczek.

Co to dokładnie oznacza? Jak ustalili nasi reporterzy, gwiazdą Dni Pabianic 2020 będzie samorządowe trio radnych: Krzysztof Hile (gitara), Antoni Hodak (akordeon), Aleksandra Stasiak (śpiew). Wykonają oni przebój zespołu Ich Troje pt. “Keine Grenzen”.

Mimo cięć zapowiedzianych w Miejskim Ośrodku Kultury, liczyć możemy na sporą dawkę niepowtarzalnych teatralnych wrażeń. Skecz pt. “Przychodzą radni do prokuratury” zaprezentują Piotr Różycki oraz Włodzimierz Stanek. W rolę prokuratora przyjmującego doniesienia wcieli się sekretarz miasta Paweł Rózga. Większych problemów w odegraniu roli ustawicznie podejrzewanego nie będzie miał prezydent Grzegorz Mackiewicz. Aktorskich szlifów nabrał na deskach MOK-u z brawurą grając nieboszczyka (CZYTAJ TUTAJ).

Ojciec miasta jest także autorem scenariusza przedstawienia “Dziady” Mackiewicza. Niedługo ruszy casting do tego spektaklu.

– Mieszkańcy już mogą czuć się zaproszeni – zachęca Maria Wrzos-Meus, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Pabianicach.

Tematy i cytaty zostały zmyślone. Pabianajs Tajms ©®