FAKTY

Pabianiccy policjanci zatrzymali braci podejrzanych o kradzież rozbójniczą

Obaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Grozi im do 10 lat więzienia.

4 czerwca, tuż przed 8.00,  dyżurny jednostki otrzymał zgłoszenie o kradzieży z marketu przemysłowego. Na miejsce natychmiast pojechali mundurowi. Z relacji zgłaszających wynikało, że dwóch młodych mężczyzn weszło na teren sklepu przy ulicy Grota Roweckiego. Zabrali z półki dwa dalmierze i chcieli bez zapłaty przejść linię kas. Całe zdarzenie widzieli pracownicy ochrony. Gdy podjęli interwencję, jeden z nich został kopnięty, a sprawcy uciekli ze skradzionym łupem. Wartość skradzionego towaru oszacowano na ponad 1.100 złotych.

Stróże prawa podjęli działania. Ustalili rysopisy sprawców oraz dane pojazdu, jakim odjechali. Już po kilkunastu minutach funkcjonariusze odnaleźli fiata na skraju lasu w okolicy Ksawerowa. W lesie policjanci zauważyli mężczyznę, odpowiadającego rysopisowi jednego z podejrzewanych. Po krótkim pościgu 20-latek został zatrzymany. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci zabezpieczyli biały proszek. Substancja trafi do laboratorium kryminalistycznego. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedługim czasie policjanci zatrzymali drugiego z braci. Po przeanalizowaniu materiałów procesowych okazało się, że 27-latek działał w warunkach recydywy. Przestępczy duet usłyszał prokuratorskie zarzuty kradzieży rozbójniczej. 20-latek odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem bez uprawnień. Decyzją sądu starszy z braci najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, a młodszy został objęty policyjnym dozorem.