FAKTY

Pabianice badmintonem stoją

Pabianiczanki najlepsze w Igrzyskach Dzieci w badmintonie. Młodzież w czołówce.

Reprezentacja SP3 (Nikola Nowińska, Klaudia Płusa, Julia Koralewska) została najlepszą szkołą w Polsce w ramach rozgrywek Igrzysk Dzieci w badmintonie dziewcząt. Ponadto Nikola Nowińska została najlepszą zawodniczką turnieju. Młode sportsmenki trenują w UKS Korona pod okiem trenerki Swietłany Kosenchuk.

Zawody odbyły się w miniony weekend w Białymstoku. W turnieju wzięły udział najlepsze drużyny ze wszystkich województw z całej Polski. Grano w dwóch kategoriach wiekowych (Igrzyska Dzieci: klasy IV-VI oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej: klasy VII szkoły podstawowej – klasy II i III gimnazjum) zarówno wśród dziewcząt i chłopców.

W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 8. miejsce zajęła reprezentacja SP16 – w tej grupie wiekowej (14-16 lat) występowały już szkoły sportowe, więc wynik naszej młodzieży jest sporym sukcesem. Drużynę, pod kierunkiem Doroty Gwiazdowskiej, tworzą: Joanna Klimczak, Marietta Kazimierczak, Julia Grenda.


2 komentarze do “Pabianice badmintonem stoją

  1. Przepraszam … a jaki związek z sukcesem sportowców mają Ci Panowie ? No może jeden z nich salę udostępnił ale pozostali to w jakich charakterze ???

  2. Taki sam jak Duda lub premier zapraszając do siebie siatkarzy czy olimpijczyków lub pilkarzy; po prostu miły gest że Prezydent w imieniu suwerena okazuje szacunek wybitnym jednostkom z naszego miasta

Comments are closed.