KRUCHTA

Pabianice na rzecz ofiar księży-pedofilów

Jutro będzie można powiesić dziecięce butki na pabianickim sanktuarium św. Maksymiliana. Abp Ryś zachęca do reagowania na zło w Kościele.

Inicjatywa „Baby shoes remember” (tłum. ang. dziecięce buty pamiętają) po raz pierwszy zawitała do Polski. Pabianicka część wydarzenia odbędzie się jutro (niedziela, 26 sierpnia) przy kościele św. Maksymiliana Kolbego. To dzień, w którym kościół obchodzi święto Matki Boskiej Częstochowskiej, a na Jasnej Górze przypada kulminacja uroczystości.

Na kościelnym ogrodzeniu zawisną dziecięce butki przepasane czarną wstęgą. Uczestnicy są proszeni o robienie zdjęć i zamieszczanie ich na stronie wydarzenia.

Akcja ma na celu upamiętnienie wszystkich ofiary księży-pedofilów, a w szczególności tę większość, która nigdy nie doczekała się sprawiedliwości. Pomysł zrodził się w Irlandii. Dziś rozpoczyna się dwudniowa wizyta papieża w tym kraju. Głowa Kościoła ma się spotkać z ofiarami duchownych. Irlandia to kraj, którym wstrząsnęły afery pedofilskie.

Pedofilia w Kościele była długie lata skrzętnie zamiatana pod dywan. Ostatnio coraz odważniej duchowni mówią na ten temat. Taki kierunek wyznaczył Benedykt XVI, a papież Franciszek realizuje go “z przytupem”.

21 sierpnia w Wadlewie, podczas łódzkiej pielgrzymki do Częstochowy abp Grzegorz Ryś wspomniał o ostrym liście Ojca Świętego na temat pedofilii sprzed kilku dni (można przeczytać go TUTAJ). Powstał po ujawnieniu raportu na temat ponad tysiąca nieletnich ofiar ok. trzystu  księży z Pensylwanii.

Hierarcha nawiązał także do słów starotestamentowego proroka Ezechiela: “Biada pasterzom, którzy sami siebie pasą”. Mówił o zgubnych skutkach klerykalizacji, odpowiedzialnej m.in. za pedofilię, bo rodzi ona “poczucie siły, władzy, bezkarności”. Metropolita łódzki wezwał wiernych do odpowiedzialności za Kościół. Wierni mają reagować na zło w imię dobrze pojętej miłości do Kościoła.

Zobacz pielgrzymkowe wystąpienie łódzkiego metropolity:


6 komentarzy do “Pabianice na rzecz ofiar księży-pedofilów

 1. Można to nazwać ,,antypedofilską histerią”. Dla przypomnienia, granica prawna w Austrii to 14 lat, we Włoszech 18 lat, a w Polsce 15 lat. Młodzież dojrzewa co raz szybciej, jest zakłamanie, zamiast histeryzować i propagować aborcję dla nastolatek, może lepiej obniżyć próg zawierania małżeństw dla nastolatków?

 2. Puknij się w głowę nim coś napiszesz. Ofiarami ksieży były nawet 1,5 roczne dzieci. powtarzam – KSIĘZY! Tych, co uczą innych jak żyć, a sami sieja zgorszenie, sa przestępcami i marnuja innym życie! Pewnie jestes załganym na wskroś ksiedzem, że tak usprawiedliwiasz! obnizenie progu zawierania małżeństw dla nastlatków na wg ciebie wytepić pedofilę w kościele!

  1. Kokos wyobraź sobie, że księdzem nie jestem, ani nie byłem. Pedofilia to popęd płciowy do ludzi, którzy są zbyt młodzi, aby mieć własne dzieci, czyli do osobników niedojrzałych biologicznie. Oczywiście można ignorować biologię i wymyślać sobie sztuczne granice ,,dojrzałości” tworząc ,,pedofilię” sztucznie, prawniczo.

   A co do danych statystycznych, to wielu polityków z każdej partii robi to samo, statystycznie, wedle danych wieloletnich, 20% dziewcząt i 10% chłopców, jest wykorzystywanych seksualnie przez otoczenie, ale o tym się woli milczeć, no bo rzeczy dzieją się po sąsiedzku. To że w grupie ludzi nawołującej do walki z patologiami, też trafiają się ci co robią takie patologie, o niczym nie świadczy, równie dobrze możesz oskarżyć wszystkich Polaków, Żydów, Niemców czy Japończyków. problem dotyczy każdej dużej grupy zawodowej czy warstwy społecznej.

  2. A ile było ofiar np. nauczycieli, prawników, lekarzy itd. Cz to przestępstwo po stwierdzeniu dotyczy tylko kleru?

   1. Drogi G, najłatwiej przywalić niskiemu procentowi (czyt. duchownym), bo to zyskuje większy rozgłos. To że ten odsetek wśród pederastów czy też ukochanych przez zachodnią skrajną lewicę przybyszów z Afryki jest kilkadziesiąt razy większy, nie ma dla nich znaczenia.

    A tak będąc jeszcze w temacie, czy ktoś przebadał kiedyś w których parafiach dekanatu były takie przypadki? Wątpię.

Comments are closed.