KOMUNIKACJA

Pabianice nie dostaną pieniędzy na drogi z „piątki Morawieckiego” [AKTUALIZACJA]

Senator Maciej Łuczak zachęcał prezydenta Pabianic do złożenia wniosku i współpracy z rządem.  

Dziś Łódzki Urząd Wojewódzki ogłosił listę zadań zatwierdzonych do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na rok 2019. O dodatkowych środkach napisaliśmy TUTAJ.

Niestety, nic nam nie skapnie, choć Zarząd Dróg Miejskich złożył w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach tzw. piątki Morawieckiego (CZYTAJ TUTAJ).

Miasto chciało z funduszy rządowych:

• przebudować ulicę Warszawską na odcinku od Dużego Skrętu do granic Pabianic wraz z budową kolektora kanalizacji deszczowej do ul. Widzewskiej (wartość projektu 6.055.084 zł);

• wybudować  ulicę Gruntową (wartość projektu 4.423.582,90 zł);

• wybudować ulicę Piaskową – wniosek złożony jako rezerwowy (wartość projektu 1.081.538 zł).

W kwietniu ub. roku senator Maciej Łuczak na naszych łamach zachęcał prezydenta Grzegorza Mackiewicza do złożenia stosownego wniosku.

– Prezydent musi wyjść z inicjatywą – choćby po to, aby miasto złożyło niezbędne wnioski o dofinansowanie. Powinien współpracować z rządem, żeby była możliwość poprawienia warunków życia mieszkańców – powiedział senator Maciej Łuczak.

Jest natomiast dobra nowina dla mieszkańców Gminy Ksawerów – z dodatkowo uruchomionych pieniędzy zostanie przebudowane 745 metrów ul. Wschodniej (od ul. Wolskiej do Szkolnej). Wartość inwestycji wynosi 3,6 mln (z czego rząd dołoży połowę). Zarządcą ulicy Wschodniej jest Starostwo Powiatowe.

[AKTUALIZACJA 27.05.2019]: W odpowiedzi na pytania Łódzki Urząd Wojewódzki przesłał nam dziś następujące informacje:

“Zamieszczona w 20 maja 2019 r. informacja dotyczy naboru wniosków złożonych we wrześniu 2018 r., w którym Miasto Pabianice nie złożyło wniosku o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach »Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019«.

W dniu 13 marca ogłoszony został I nabór wniosków o dofinansowanie zadań jednorocznych na rok 2019 i wieloletnich z Funduszu Dróg Samorządowych, w którym Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie. W chwili obecnej trwa ocena merytoryczna”. 

CZYTAJ TUTAJ CD.


9 komentarzy do “Pabianice nie dostaną pieniędzy na drogi z „piątki Morawieckiego” [AKTUALIZACJA]

  1. Po nam taki senator ? Tylko jajka na święta załatwia i nic ważnego… miał być wniosek i co? Na Piaskowej mieszka radna miejska I radny powiatowy z PIS i nawet oni nie załatwili !!! Po co nam tacy radni , Mega żenua

    1. Dzień dobry panie Bartku! Dlaczego zmienił Pan nick? Wcześniej występował Pan jako „Mieszkanka”, „Mieszkanka Pabianic”, „fan”, „Przedsiębiorca”, „Mieszkaniec”, „Pabianice”, „Laura”, „Marek” i „Pab”, “Ram” i inne. Co w nich było nie tak, że pojawiła się nowa ksywka?

      1. JAKIE TO MA ZNACZENIE , ODNIEŚ SIĘ DO BZDUR JAKIE SĄ NAPISANE W ARTYKULE. TO JEST TEMATEM A NIE KTO SIĘ PODPISUJE I W JAKI SPOSÓB.

  2. Bezczelność władz Pabianic i części mieszkańców nie zna granic. Robią wszystko przeciwko obecnej władzy, a pretensje bo kasy nie dają haha ha.

    1. Taaa bezczelne jest niedawanie stolkow stolkowiczom z PIS w miescie . Za takie działanie przeciwko wladzy kara musi byc !

  3. Nie rozumiem kompletnie tego parcia na remont drog. Premier jest widac mądrzejszy. Piaskowa jak sama nazwa wskazuje winna być piaskowa, a Gruntowa – gruntowa. Obstawiam, że przydzieli kase tylko na Warszawską

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *