KOMUNIKACJA

Pabianice nie dostaną pieniędzy na drogi z „piątki Morawieckiego” [AKTUALIZACJA]

Senator Maciej Łuczak zachęcał prezydenta Pabianic do złożenia wniosku i współpracy z rządem.  

Dziś Łódzki Urząd Wojewódzki ogłosił listę zadań zatwierdzonych do dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na rok 2019. O dodatkowych środkach napisaliśmy TUTAJ.

Niestety, nic nam nie skapnie, choć Zarząd Dróg Miejskich złożył w Łódzkim Urzędzie Wojewódzkim wnioski o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w ramach tzw. piątki Morawieckiego (CZYTAJ TUTAJ).

Miasto chciało z funduszy rządowych:

• przebudować ulicę Warszawską na odcinku od Dużego Skrętu do granic Pabianic wraz z budową kolektora kanalizacji deszczowej do ul. Widzewskiej (wartość projektu 6.055.084 zł);

• wybudować  ulicę Gruntową (wartość projektu 4.423.582,90 zł);

• wybudować ulicę Piaskową – wniosek złożony jako rezerwowy (wartość projektu 1.081.538 zł).

W kwietniu ub. roku senator Maciej Łuczak na naszych łamach zachęcał prezydenta Grzegorza Mackiewicza do złożenia stosownego wniosku.

– Prezydent musi wyjść z inicjatywą – choćby po to, aby miasto złożyło niezbędne wnioski o dofinansowanie. Powinien współpracować z rządem, żeby była możliwość poprawienia warunków życia mieszkańców – powiedział senator Maciej Łuczak.

Jest natomiast dobra nowina dla mieszkańców Gminy Ksawerów – z dodatkowo uruchomionych pieniędzy zostanie przebudowane 745 metrów ul. Wschodniej (od ul. Wolskiej do Szkolnej). Wartość inwestycji wynosi 3,6 mln (z czego rząd dołoży połowę). Zarządcą ulicy Wschodniej jest Starostwo Powiatowe.

[AKTUALIZACJA 27.05.2019]: W odpowiedzi na pytania Łódzki Urząd Wojewódzki przesłał nam dziś następujące informacje:

“Zamieszczona w 20 maja 2019 r. informacja dotyczy naboru wniosków złożonych we wrześniu 2018 r., w którym Miasto Pabianice nie złożyło wniosku o dofinansowanie inwestycji drogowych w ramach »Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016–2019«.

W dniu 13 marca ogłoszony został I nabór wniosków o dofinansowanie zadań jednorocznych na rok 2019 i wieloletnich z Funduszu Dróg Samorządowych, w którym Miasto złożyło wnioski o dofinansowanie. W chwili obecnej trwa ocena merytoryczna”. 

CZYTAJ TUTAJ CD.


9 komentarzy do “Pabianice nie dostaną pieniędzy na drogi z „piątki Morawieckiego” [AKTUALIZACJA]

 1. Po nam taki senator ? Tylko jajka na święta załatwia i nic ważnego… miał być wniosek i co? Na Piaskowej mieszka radna miejska I radny powiatowy z PIS i nawet oni nie załatwili !!! Po co nam tacy radni , Mega żenua

  1. Pan prezydent lubi otoczenie PO to niech mu załatwiają. Do kogo te żale?

  1. Dzień dobry panie Bartku! Dlaczego zmienił Pan nick? Wcześniej występował Pan jako „Mieszkanka”, „Mieszkanka Pabianic”, „fan”, „Przedsiębiorca”, „Mieszkaniec”, „Pabianice”, „Laura”, „Marek” i „Pab”, “Ram” i inne. Co w nich było nie tak, że pojawiła się nowa ksywka?

   1. JAKIE TO MA ZNACZENIE , ODNIEŚ SIĘ DO BZDUR JAKIE SĄ NAPISANE W ARTYKULE. TO JEST TEMATEM A NIE KTO SIĘ PODPISUJE I W JAKI SPOSÓB.

 2. Bezczelność władz Pabianic i części mieszkańców nie zna granic. Robią wszystko przeciwko obecnej władzy, a pretensje bo kasy nie dają haha ha.

  1. Taaa bezczelne jest niedawanie stolkow stolkowiczom z PIS w miescie . Za takie działanie przeciwko wladzy kara musi byc !

 3. Nie rozumiem kompletnie tego parcia na remont drog. Premier jest widac mądrzejszy. Piaskowa jak sama nazwa wskazuje winna być piaskowa, a Gruntowa – gruntowa. Obstawiam, że przydzieli kase tylko na Warszawską

Comments are closed.