KRUCHTA

Pabianicka parafia wzbogaci się o kości męczenników z Peru. Dla wiernych kawałki ubrań

Pracowali na misji wśród andyjskich gór. Brutalnie zamordowali ich terroryści.

Niecodzienne wydarzenie szykuje się w parafii św. Maksymiliana. W niedzielę 21 lipca wspólnota  będzie gościć franciszkanów z Krakowa. Na mszy o 9.30 przekażą oni relikwie męczenników I stopnia – cząstki ich kości.

„Po każdej mszy św. przy wyjściu z kościoła każdy będzie mógł otrzymać dla siebie i dla swojej rodziny relikwie II stopnia czyli cząstki ich ubrań” – dowiedzieli się wierni z ogłoszeń duszpasterskich.

Usłyszeli także, że „będzie można złożyć do puszki ofiarę na misje franciszkańskie, jako podziękowanie za słowo Boże i otrzymane relikwie i nabyć materiały drukowane związane z męczennikami – książki, filmy, obrazki, oraz różańce z relikwiami”.

Jak czytamy na meczennicy.franciszkanie.pl:

„Bł. Michał i bł. Zbigniew zostali zamordowani 9 sierpnia 1991 roku w Peru przez terrorystów z ugrupowania »Świetlisty Szlak« (hiszp. Sendero Luminoso). Franciszkanie pracowali na misji w Pariacoto – małej miejscowości wśród andyjskich gór, a ich parafia obejmowała ok. 70 osad i wiosek, do których można było dotrzeć konno lub pieszo.

Terroryści po zabiciu franciszkanów i wójta Pariacoto, na plecach bł. Zbigniewa Strzałkowskiego zostawili kartkę z napisanym wyrokiem: »Tak giną lizusy imperializmu«. W chwili śmierci bł. Michał Tomaszek miał 31 lata, a bł. Zbigniew Strzałkowski miał 33 lata.

5 grudnia 2015 roku w Chimbote (Peru) bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski zostali beatyfikowani, wraz z włoskim misjonarzem ks. Aleksandrem Dordi, także zamordowanym przez terrorystów na terenie diecezji Chimbote (do której należy Pariacoto)”.

(Fot. Facebook/Męczennicy z Pariacoto)


Jeden komentarz do “Pabianicka parafia wzbogaci się o kości męczenników z Peru. Dla wiernych kawałki ubrań

Comments are closed.