FAKTY

Pabianicka Specjalna Strefa Mackiewicza

Ekskluzywne wejściówki na publiczne wydarzenie rozdawane były jak na prywatną imprezę.

Prezydent Grzegorz Mackiewicz jest wybredny. Nie chciał, aby na organizowanych przez miasto Dniach Pabianic w sferze VIP towarzyszyli mu radni powiatowi PiS. Dlatego nie dostali oni zaproszeń do strefy VIP. W gronie wspomnianych jest jego wyborczy konkurent Włodzimierz Stanek. W odruchu solidarności z kolegami z powiatu grupa radnych miejskich PiS zrezygnowała z przywileju.

Problemu z zaproszeniem wszystkich radnych na Dni Powiatu Pabianickiego nie miał starosta Krzysztof Habura.

Postawa organizatora Dni Pabianic zainteresowała łódzkie media. Relacjonujący koncert Sylwii Grzeszczak “Express Ilustrowany” zauważył: “Niestety pamiątkowe zdjęcia mogły zrobić tylko osoby, które otrzymały wejściówkę VIP (z jakiego klucza zostały rozdane – nikt nie potrafił wytłumaczyć)”.

Równi i równiejsi

Postanowiliśmy poszukać odpowiedzi. Rzeczniczka prezydenta Mackiewicza Aneta Klimek odpisała, że jeśli chodzi o powiat to zaproszenia dostał jego zarząd i przewodniczący Rady Powiatu Pabianickiego Florian Wlaźlak. Zaproszenie otrzymał jednak także radny powiatowy Marek Gryglewski.

– To, że Marek Gryglewski jest radnym powiatowym nie ma nic do rzeczy. Dostał zaproszenie, bo taka była decyzja prezydenta, notabene nie skorzystał – oznajmiła rzecznik Aneta Klimek.

Tymczasem Marek Gryglewski w rozmowie z pabianice.tv zaprzeczył, że otrzymał zaproszenie na specjalnych zasadach – jako wybraniec prezydenta. Twierdzi, że wejściówkę VIP otrzymał jako radny powiatowy, znalazł ją w materiałach na sesję.

Prezydent Mackiewicz uznał, że na wejściówki VIP na Dni Pabianic nie zasługują ani senator z PiS Maciej Łuczak, ani wiceprzewodniczący sejmiku wojewódzkiego Krzysztof Ciebiada (PiS). Z kolei zaprosił przewodniczącego sejmiku (nie mającego nic wspólnego z naszym terenem).

Jak ustaliliśmy, prezydent uznaniowo zaproponował zaproszenia 20 osobom, prywatnym i publicznym. Z przywileju skorzystał np. Krzysztof Górny, przewodniczący NSZZ Solidarność Podregionu Pabianice.

22 komentarze do “Pabianicka Specjalna Strefa Mackiewicza

 1. Jakby chcieli być na imprezie wśród ludzi to żadna strefa VIP by im nie była potrzebna. A swoją drogą Mackiewicz wykazał jacy są to małostkowi ludzie. Że niby senator czy jakiś radny to bez strefy VIP żyć już nie może? Oni przecież mają służyć społeczeństwu a nie się odgradzać w jakiś strefach. Jeszcze może im trawę na zielono trzeba pomalować bo nie przyjdą? Pogonić tych towarzyszy przy wyborach!!!

  1. Mackiewicz wykazał, ze traktuje miasto jak swój prywatny folwark. A świadectwo małostkowosci wystawił sobie sam. Tyle w temacie.

  1. To jest małostkowe? Małostkowe to było uhonorowanie druha Jerzego Małychy tytułem Zasłużony dla Miasta Pabianice po cichu i bez rozgłosu, inaczej jak to było w przypadku innych. Powód? Skojarzcie nazwiska…

   1. Każdy druh zasługuje na uznanie.
    Niezależnie od nazwiska. :) Pozdrawiam cieplutko!

 2. Odruchu solidarności z kolegami z powiatu nie miał Adaś Kaczorowski, był widziany w strefie VIP, pośpiewał z Sylwią G., najadł się i wyszedł zadowolony:) Swój chłop…

 3. A później chwalą sie fotkami z gwiazdami na portalach społecznościowych . Niby zapraszają gwiazdy u organizuja imprezy dla mieszkańców a sami sie lansują

 4. Co tam specjalna strefa VIP! zwykli mieszkańcy stali dużo dalej odgrodzeni barierkami. Ze swoją córka stałyśmy w tym upale , bo chciałyśmy mieć jak najlepsze miejsca. Spróbujcie to jakoś inaczej zrobić a nie że kto pierwszy ten lepszy i przepychanie się

  1. Ale czemu pchać się pod samą scenę? Przecież po bokach było mnóstwo miejsca, cienia i nawet na czym usiąść można. :)

 5. Przykład idzie z góry. Nawet na “zgromadzenia modlitewne” zwane popularnie “miesięcznicami” zapraszano tylko wybranych, to Grzesiu wziął sobie przykład z przewodniej siły narodu.

 6. Redakcja chciała uderzyć w prezydenta a wykazała małostkowość towarzyszy z PiSu. Znowu Mackiewicz ograł chłopców z gangu pączusia.

 7. Jakoś Habura nie robił selekcji radnych. Grzegorz strzelił z wejsciowkami focha jak z geotermia, nie bo PiS. Coz że będziemy za chwilę zazdrościć innym. nawet marszałek geotermia docenia.

 8. No i tu się mylisz. Nikt nie chce już Mackiewicza, który nic nie zrobił dla tego Miasta.
  Nawet nie potrafi się zachować . I to ma być prezydent Pabianic, słoma z butów wystaje.

 9. Zdaniem redakcji, opisany “problem” jest godzien specjalnego artykułu.
  To może komisję celową powołać. Niech wyjaśni powody tak niecnego postępowania. :)

  1. tak, treści tu zdecydowanie przewyższają możliwości twojego niskiego IQ. idź czytać o kolizjach i nie męcz więcej.

Comments are closed.