FAKTY

Szpital idzie na dno

Problemy finansowe, nepotyzm i marazm – tak w skrócie można opisać sytuację Pabianickiego Centrum Medycznego. Co dalej z naszym szpitalem?
marczak-adam-3
Adam Marczak rozmyśla nad strategią promocyjną PCM.

W bieżącym numerze miesięcznika „PabiaNICE” piszemy o wyniku finansowym naszego szpitala. Strata w pierwszym półroczu tego roku wyniosła aż 2.690.232,33 zł (informację jako pierwsi podaliśmy tutaj). O sytuacji w PCM zaalarmowało także Radio Łódź.

Do poprawy kondycji placówki nie przyczynia się powszechny nepotyzm i kolesiostwo. Wcześniej, na łamach czerwcowego wydania „PabiaNICE” ukazał się artykuł „Polityczne Centrum Mackiewicza”, gdzie napisaliśmy o zatrudnieniu w szpitalu Adama Marczaka, męża radnej PiS. Specjalnie dla Marczaka stworzono Dział Marketingu (otrzymuje kierowniczą pensję w przedziale od 5 do 10 tys. zł). W ten sposób prezydent „zyskał rękę” radnej-żony Iwony Marczak. Niedawno w PCM pracę dostał syn Marczaków.

Dziś o chorej sytuacji szpitala pisze również portal EpaInfo, który podaje: „W szpitalu głośno zrobiło się o zatrudnieniu syna pani prezes zarządu PCM – Agnieszki Owczarek. 29-latek z Ksawerowa dostał pracę w dziale administracyjnym. Wcześniej z dużym zaangażowaniem grał w piłkę ręczną”.

W naszej lecznicy zatrudniony jest ponadto Norbert Szewczyk – mąż Moniki Szewczyk, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Gospodarczych w Urzędzie Miejskim. Norbert Szewczyk jest kapitanem drużyny golfowej PCM, do której należą także Marczak senior i junior.
(przeczytaj felieton z bieżącego numeru miesięcznika „PabiaNICE”).

Ostatnio do lokalnych mediów Adam Marczak wysłał komunikat prasowy o konkursach ofert na udzielanie świadczeń zdrowotnych w zakresie: ginekologii, położnictwa i neonatologii; chirurgii ogólnej i naczyniowej; chirurgii urazowo-ortopedycznej. Napisał w nim. m.in.: „Pragniemy poinformować, iż decyzja podjęta przez Zarząd PCM jest spowodowana determinacją i ciągłym dążeniem do systematycznej poprawy jakości świadczonych usług”.
– Te konkursy to ściema i element propagandy. Mówią, że chcą zatrudniać nowych lekarzy i personel, rozbudowywać oddziały. Ale za co? Przecież PCM generuje tylko straty i nie ma pomysłu na zarządzanie – powiedział nam pracownik administracji. (zobacz pismo)

Pojutrze (3 października, poniedziałek) w ratuszu odbędzie się posiedzenie Komisji Zdrowia (przewodniczącym jest radny PiS i jednocześnie lekarz Jarosław Lesman). Na komisji omawiana będzie aktualna sytuacja Pabianickiego Centrum Medycznego w związku z planowaną reorganizacją oddziałów szpitalnych. Radni pochylą się także nad ujemnym wynikiem finansowym szpitala oraz kondycją Szpitalnego Oddziału Ratunkowego i pracowni rezonansu magnetycznego.

2 komentarze do “Szpital idzie na dno

Comments are closed.