ROZRYWKA

Pabianiczanie dopingowali żużlowców

Wczoraj (14 maja) grupa pabianiczan pojechała na żużlowe zawody o Grand Prix Polski, które odbyły się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wśród nich znaleźli się zwycięzcy konkursu zorganizowanego przez nasz portal. Bilety przekazał nam radny miejski Piotr Różycki i powiatowy Włodzimierz Stanek.

Z Pabianic wyjechali ok. 14. Po dotarciu do stolicy był czas na zjedzenie obiadu i spacer po Starówce. Na Stadion Narodowy podjechali metrem, widownia była wypełniona po brzegi. Triumfował Szwed Fredrik Lindgren, drugie miejsce zajął Polak Maciej Janowski.

Na koniec odbył się pokaz laserów poświęcony Tomaszowi Gollobowi, który niedawno uległ poważnemu wypadkowi na torze. Z kolei Przemysław Pawlicki pojechał w kevlarze przygotowanym na wzór kombinezonu Tomka (z hasztagiem #MistrzJestJeden). Dochód z licytacji będzie przeznaczony na rehabilitację żużlowej legendy.

– Cieszę się, że mogłam na żywo zobaczyć takie zawody i cudowne reakcje kibiców. Cała oprawa Stadionu Narodowego jest imponująca – mówi Alina Kowalczyk, jedna ze zwyciężczyń naszego konkursu.