FAKTY

Pabianiczanie #MuremZaOwsiakiem. Można się wpisywać do specjalnej księgi

Nasze miasto włączyło się do akcji #MuremZaOwsiakiem. Zainicjowali ją prezydent Grzegorz Mackiewicz, przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Rąkowski i Dariusz Kamieniak, były szef sztabu WOŚP w Pabianicach.

Pabianice #MuremZaOwsiakiem - księga wpisówOd dziś (od godz. 16.30) można składać podpisy w księdze wyłożonej na parterze Pabianickiego Centrum Medycznego (koło kasy przy rejestracji). Dlaczego w szpitalu? Bo to właśnie tu, na różne oddziały, trafił sprzęt ufundowany przez WOŚP (o łącznej wartości ok. 650 tys. zł). Kampania potrwa do 20 stycznia, do godz. 18.00. Zebrane podpisy trafią do siedziby Fundacji.

Ponadto w najbliższą niedzielę (20 stycznia) pabianiczanie wyrażą swoje poparcie dla Jurka Owsiaka – o godz. 20.00 w parku Słowackiego stworzą „żywy mur”. Można przynieść zimne ognie bądź uruchomić latarkę w smartfonie.

Jurek zostań!

Jerzy Owsiak w poniedziałek (14 stycznia) poinformował, że rezygnuje z szefowania Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. To reakcja na trwające od wielu lat ataki. „Kropką nad i” była tragiczna śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który podczas 27. finału zmarł po ataku nożownika.

W sieci zawrzało. Internauci w swoich wpisach w mediach społecznościowych zaczęli używać hasztagów #MuremZaOwsiakiem i #Jurekzostań, chcąc namówić w ten sposób Owsiaka, aby pozostał na czele WOŚP.

***

Kolejny 28. pabianicki finał WOŚP będzie miał już innego szefa sztabu. Dariusz Kamieniak pożegnał się z mieszkańcami i współorganizatorami na swoim profilu FB:

Dzień po, pięć lat później. Tak, to był już piąty raz. To miała być jednorazowa akcja, a jak wyszło to wszyscy wiedzą….

Opublikowany przez Dariusz Kamieniak Poniedziałek, 14 stycznia 2019