FAKTY

Pabianiczanie walczą z bezdomnością zwierząt

„Bądź odpowiedzialny za swoje zwierzę” – to hasło akcji informacyjno-edukacyjnej i kolejne zadanie realizowane w ramach ubiegłorocznej edycji budżetu obywatelskiego.

Wydrukowano 10 tysięcy ulotek informacyjnych, które trafią do mieszkańców. Przygotowane zostały również gadżety: worki na buty (zdjęcie obok), plany lekcji, zakładki/linijki dla uczniów, które będą rozdawane w szkołach, a także torby na zakupy, które będzie można otrzymać w październiku m.in. w Urzędzie Miejskim (Wydział Ochrony Środowiska). Dodatkowo w październiku zabieg sterylizacji pupila wykonamy z 10-procentową zniżką.

Kampania ma zwiększyć świadomość właścicieli psów i kotów na temat odpowiedzialności za zwierzęta i ich potomstwo, a w efekcie ograniczyć bezdomność czworonogów. Materiały promocyjne opracowała Fundacja Pomocy Zwierzętom Kundel Bury – wnioskodawca zadania w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.


Jeden komentarz do “Pabianiczanie walczą z bezdomnością zwierząt

  1. W niektórych miastach rodzi się piękna tradycja – nowożeńcy proszą gości, aby w miejsce kwiatów przynosili karmę lub akcesoria dla zwierząt, które to później przekazują do miejscowego schroniska. Może tak by u nas też… Warto to rozpropagować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *