FAKTY

Pabianiczanie wykręcili dla noworodków ponad 12 tys. złotych

Za wpisowe zostanie doposażony pokój zabiegowy.

Łącznie w 8 rajdach nasi rowerzyści przejechali ok. 40 tys. kilometrów (w każdym brało udział średnio 200 osób, które pokonywały ok. 25 km). Cel był szczytny – pomoc finansowa dla oddziału noworodków. Wpisowe wynosiło 5 złotych, ale można było wpłacać więcej. Po rajdach był ciepły poczęstunek.

Dziś prezydent podpisał symboliczny czek na 12.230,73 zł. Pabianiczan do wypraw za miasto mobilizował Koalicyjny Klub Radnych, który go popiera. Zgromadzone środki zostaną przekazane na doposażenie pomieszczenia zabiegowego, gdzie wykonuje się np. badania przesiewowe.

– Będzie między innymi nowa szafka na leki i stanowiska pomocnicze, co zwiększy bezpieczeństwo. Nasza porodówka jest jedną z najlepszych w województwie. Stale rośnie liczba porodów. Do końca roku jeszcze ponad dwa miesiące, a urodzeń już tyle, ile w całym ubiegłym roku – pochwaliła się ordynator oddziału Bożena Ciszewska-Ratajczyk.

Lekarka zachęciła do dalszego pedałowania, gdyż bardzo potrzebny jest aparat KTG, czyli urządzenie medyczne do badania czynności serca płodu.

O charytatywnych rajdach pisaliśmy m.in. TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

Tagi: ,