FAKTY

Pabianiczanin bada antykomunistyczne kombatanctwo

Henryk Marczak został konsultantem ds. działaczy opozycji PRL.

Wojewoda łódzki Zbigniew Rau wręczył wczoraj akty powołania na członków do Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. W jej skład wszedł pabianiczanin Henryk Marczak. Na przewodniczącego rady wybrano Andrzeja Słowika.

Głównym zadaniem tego gremium jest opiniowanie wniosków o potwierdzenie statusu działaczy opozycji antykomunistycznej lub osób represjonowanych z powodów politycznych, przekazanych do rozpatrzenia przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Marczak to działacz związkowy, opozycjonista w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. W strukturach NSZZ Solidarność działa od 1980 roku, a w latach 1992-2010 pełnił funkcję sekretarza Zarządu Regionu łódzkiej „S”. W 2008 roku powołany na wiceprezesa Związku Weteranów Trzeciej Konspiracji 1956-1989.


2 komentarze do “Pabianiczanin bada antykomunistyczne kombatanctwo

  1. Brawo Panie Marczak.
    A co z ludźmi prześladowanymi przez postkomunę dzisiaj? Zwalnianymi z pracy, ściganymi przez prokuratorów, policjantów i sądy ? Ludzi z wyrokami, bez środków do życia, prześladowanymi za upowszechnianie informacji, czy działań przestępczych elit Pabianic.
    Czy za kolejne 25 lat będzie weryfikacja i potwierdzenie statusu ?
    Życzę zdrowia i długowieczności.

Comments are closed.