OPINIE

Pabianiczanin na katolickim kanale o filmie „Tylko nie mów nikomu”

Choć ludzie Kościoła wyrządzili mnóstwo zła, a sama instytucja cierpi na syndrom oblężonej twierdzy, należy pamiętać, że nie każdy ksiądz to pedofil.

O destrukcyjnym wpływie przemocy ze strony duchownych, o niekończącej się traumie w życiu osobistym i zawodowym, opowiada na kanale Maskacjusz TV historyk z Pabianic, współpracownik pabianice.tv Sebastian Adamkiewicz (kilka dni temu jego poglądy zaprezentowaliśmy TUTAJ)

Adamkiewicz podkreślił, że KK cierpi na syndrom oblężonej twierdzy. Ubolewa też, że jego przedstawiciele używają autorytetu instytucji, by wykorzystywać dzieci. Zaznacza jednocześnie, że Kościół nie jest zgromadzeniem pedofilów, a ksiądz nie równa się pedofil.

Maskacjusz TV to kanał pokazujący życie Kościoła na terenie Archidiecezji Łódzkiej, regularnie publikujący komentarze do czytań liturgicznych i same czytania, prezentujący wypowiedzi duchownych i osób świeckich.

(Fot. Maskacjusz TV)


Jeden komentarz do “Pabianiczanin na katolickim kanale o filmie „Tylko nie mów nikomu”

  1. Prorok Mahometa wziął za żonę Aiszą ( ulubiona żona Proroka ) jak miała sześć lat i żaden pobożny muslim nie robi z tego problemu-ALLAH JEST AKBAR! Szczęści swym wyznawcom!

Comments are closed.