FAKTY

Pabianiczanka Elżbieta Ratyńska odwołana ze stanowiska wicekuratora oświaty

Łódzki kurator oświaty odmówił podania przyczyn odwołania swojej zastępczyni.

Jak ustalił portal pabianice.tv Elżbieta Ratyńska straciła stanowisko wicekuratora oświaty w Łodzi. To dość zaskakujący ruch kadrowy, bo posadę dostała z tzw. rozdania PiS.

Łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski potwierdził, że zniknięcie zdjęcia ze strony internetowej instytucji nie jest przypadkowe. Ratyńskiej nie znajdziemy już w dziale „kierownictwo” (zdjęcie obok). – Pani Elżbieta Ratyńska została odwołana z funkcji – powiedział w rozmowie z pabianice.tv.

Były już przełożony pabianiczanki nie chciał zdradzić powodów rozstania, tłumacząc, że to “sprawa pracownicza”. Choć do odwołania doszło 18 kwietnia, dotąd nie poinformowały o tym żadne media. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, Ratyńska przebywa na zwolnieniu lekarskim, z pracy miało zabrać ją pogotowie.

Na zastępcę łódzkiego kuratora oświaty została nominowana w czerwcu 2016 roku przez minister edukacji Annę Zalewską. Angaż wręczył jej uroczyście wojewoda łódzki Zbigniew Rau.

Elżbieta Ratyńska jest nauczycielem dyplomowanym. Ukończyła historię na Uniwersytecie Łódzkim, Polski Uniwersytet na Obczyźnie w Londynie i kilka studiów, nie tylko z zakresu pedagogiki i zarządzania oświatą. Na swym koncie ma także podyplomówkę „Polsko-Brytyjskie Partnerstwo Strategiczne w Unii Europejskiej i NATO” na UJ. Ratyńska zaliczyła liczne kursy i szkolenia w Polsce i Wielkiej Brytanii; jest szkoleniowcem oraz autorką artykułów w biuletynach dla nauczycieli. Pracowała jako nauczyciel na terenie województwa łódzkiego.

Jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 roku startowała w wyborach do Rady Powiatu Pabianickiego.


7 komentarzy do “Pabianiczanka Elżbieta Ratyńska odwołana ze stanowiska wicekuratora oświaty

  1. Takie kwalifikacje i praca na świetlicy???? Pan KC traci wpływy :-)))))

Comments are closed.