FAKTY

Pabianiczanki na Marszu dla Europy pozują z Aleksandrem Kwaśniewskim

W miniony weekend w Warszawie odbył się Marsz dla Europy. Jego organizatorem była Koalicja Europejska, wyborczy komitet kilku partii, m.in. PO, Nowoczesnej, PSL, SLD i Zielonych. Pabianiczanie pojechali w autokarze z działaczami naszego regionu. Prócz widocznych na zdjęciu aktywistek KOD, pojechał także lider tej organizacji Janusz Nagiecki, a także były senator PO Andrzej Owczarek, obecnie radny wojewódzki.

Liderzy KE na czele rzeszy zwolenników dotarli na plac Konstytucji. Tam przemawiał Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej.

Po drodze uczestnicy mijali mężczyznę przebranego za Mateusza Morawieckiego (miał długi nos z marchewki), figurę prezesa PiS w mundurze dyktatora, z medalami i krzyżem na piersiach. Lalka Kaczyńskiego miała na głowie ogromna czapę. Obok stały zainstalowane dwa wieżowce i transparent z cytatem prezesa: “Do polityki nie idzie się dla pieniędzy”. Była też tekturowa Beata Szydło i wizerunki Anny Zalewskiej. Obok nich ustawiono worki wypełnione sztucznymi pieniędzmi z symbolem euro, a z głośnika odtwarzano słowa  Beaty Szydło: “Te pieniądze im się po prostu należały”.

Pod koniec marszu znalazł się czas na zdjęcia z liderami KE.

(Fot. KOD Pabianice/Grażyna Niewiadomska)


2 komentarze do “Pabianiczanki na Marszu dla Europy pozują z Aleksandrem Kwaśniewskim

  1. Widać, że portalu nie stac na wykonanie własnych zdjęc tylko kradną cudze zdjęcia i do tego mają w nosie RODO – ale czas PiS sieńczy i kazdy będzie rozliczony.

    1. Publikując informację od razu zaznaczyliśmy pochodzenie zdjęcia. Pan Aleksander Kwaśniewski jest osobą publiczną. Widoczne na zdjęciu Panie są naszymi czytelniczkami i goszczą na naszych łamach. Album ze zdjęciami był ustawiony jako publiczny. Pozdrawiamy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *