FAKTY

Paliła w piecu lakierowanymi płytami. Mandat 200 zł

Kontrolują i nakładają kary.

Strażnicy miejscy otrzymali zgłoszenie o zanieczyszczeniu powietrza na ul. Łaskiej. Jak się okazało, mieszkanka paliła w piecu drewnianymi, lakierowanymi płytami. Teraz zapłaci 200 zł mandatu.

– Za wypalanie śmieci strażnicy mogą nałożyć mandaty od 20 do 500 zł lub skierować sprawę do sądu. A tam kara może sięgnąć już 5.000 zł – przestrzega komendant Straży Miejskiej Tomasz Makrocki.

Ponadto w przypadku uniemożliwienia strażnikom przeprowadzania kontroli palenisk lub ich utrudnianie, osobie podejmującej takie działania zgodnie art. 225 § 1 Kodeksu karego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności – CZYTAJ TUTAJ: „Nie pokażesz pieca strażnikowi? Możesz pójść do więzienia na 3 lata”.

SM zachęca do zgłaszania „kopciuchów” (pamiętajmy jednak, że smród i kolor dymu nie zawsze świadczy o wypalaniu śmieci): „Jeśli zaniepokoił Cię drażniący i gryzący dym z komina lub jesteś świadkiem spalania odpadów, to w trosce o własne zdrowie oraz osób Ci bliskich powinieneś zgłosić ten fakt w siedzibie Straży Miejskiej w Pabianicach przy ul. Narutowicza 33 lub pod numerem telefonu 22-54-660 bądź 986” – piszą na Facebooku.

Zgodnie z art. 379 ustawy Prawo ochrony środowiska kontrole palenisk na nieruchomościach prywatnych mogą być przeprowadzane w godzinach 6-22, a na terenach gdzie jest prowadzona działalność gospodarcza przez całą dobę.

(Fot. zdjęcie ilustracyjne)

Tagi:

Jeden komentarz do “Paliła w piecu lakierowanymi płytami. Mandat 200 zł

Comments are closed.