FAKTY

Pamięć o ofiarach wypadków drogowych. Akcja w mieście

Grupa Rowerowe Pabianice organizuje lokalną odsłonę Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych. Będzie spotkanie w miejscu tragedii, odblaski i kamizelki.

Na stronie wydarzenia czytamy, że Światowy Dzień  Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych obchodzony jest w tym roku 21 listopada. Stąd zaproszenie w najbliższą niedzielę na parking przed halą MOSiR (Grota Roweckiego 3).  O godzinie 11.00 zebrani ruszą do miejsca (ul. Nawrockiego), w którym 10 grudnia 2014 roku zginął tragicznie rowerzysta. W miejscu tym symbolicznie uczczą pamięć wszystkich ofiar wypadków drogowych.
Następnie udadzą się na ul Grota- Roweckiego w okolice marketu Castorama, gdzie około godziny 12. 00 grupowicze wspólnie z policjantami przeprowadzą akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „Świeć Przykładem – Bądź widoczny!”.
–  Pieszym rozdamy odblaski i kamizelki, a  użytkownikom rowerów lampki. Przy użyciu specjalnej tuby pokażemy, jak kierujący pojazdem widzi po zmroku pieszego bez odblasków, a jak wyposażonego w elementy odblaskowe – mówi Robert Manios.