FAKTY

Park Wolności: spacerem po mostku łączącym brzegi stawu

Powstały w 1920 roku park Wolności jest miejscem niezwykłym. Obszar ten, zajmujący zachodnią część miasta, cechuje się niepowtarzalnym, leśnym charakterem. Przez lata miejsce to popadało w powolną degradację. Okazało się jednak, że jest bliskie sercom mieszkańców, co skutkuje kolejnymi inwestycjami m.in. w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Obok gładkich, asfaltowych alejek będących atrakcją dla rolkarzy i rowerzystów, pojawiły się m.in. dwa place zabaw czy – ostatnio – park linowy. Dopełnieniem odbudowy tego miejsca może być renowacja amfiteatru, a także (a może i przede wszystkim) przywrócenie dawnej świetności trzem stawom, które mieszczą się pod koronami drzew parku Wolności.

Projekt nr 5 tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego pt. “Renowacja stawu w parku Wolności” zakłada odbudowę takiego miejsca. Chodzi o staw zlokalizowany najbliżej zabudowy mieszkalnej – mieszczący się tuż za wieżowcami za pętlą tramwajową, na skraju parku. Pomysłodawca chce, aby teren ucywilizować – przyciąć krzaki, uprzątnąć okolicę, wytyczyć utwardzone alejki okalające zbiornik wodny, wyczyścić go, ustawić ławki, śmietniki.

Gdy w stawie pojawi się woda, będzie to idealne miejsce na spacery i niezwykły element witający spacerowiczów po przebyciu granicy parku. Marzeniem autora projektu jest przepuszczenie mostka pomiędzy dwoma brzegami stawu.

– Dajmy coś naszemu miastu, a na pewno nam się odwdzięczy! – mówi.

Na projekt można głosować elektronicznie TUTAJ lub osobiście w Urzędzie Miejskim – poprzez wypełnienie karty. Głosowanie trwa do 3 października. 

 

 

 

art. promocyjny

Tagi:

2 komentarze do “Park Wolności: spacerem po mostku łączącym brzegi stawu

  1. Wszystko super ale od kiedy Park Wolności leży na wschodzie Pabianic?
    Pani/Panie redaktorze Park wolności leży na zachodzie naszego miasta

Comments are closed.