FAKTY

Parkomat zaklejony, zamontowana kasa

Jak szlabany nie działają, nie trzeba płacić.

Szlabany przed szpitalnymi parkingami nie zaczęły działać, jak zapowiadano, 1 listopada. Start zwiastują migające na nich światełka. – Dokąd nie zostaną uruchomione, pacjenci parkują bezpłatnie – usłyszeliśmy dziś przed południem od Jacka Włodarczyka z firmy „Interparking”.

Na razie ludzie są zdezorientowani i starają się kupić bilet parkingowy we właśnie ustawionej kasie. Ta jednak póki co nie reaguje.

Oznaczone zostały miejsca dla niepełnosprawnych (po naszej interwencji mają nie płacić za parkowanie). Próbowaliśmy dowiedzieć się, na jakich zasadach parkować będą krwiodawcy. Nie będą płacić tylko wtedy, gdy przyjdą oddać krew. Jak będzie wyglądała procedura uwiarygadniająca? Na razie nie wiadomo: – Krwiodawcy dowiedzą się wszystkiego na miejscu, w punkcie pobrań – mówi Jacek Włodarczyk.

Po uruchomieniu szlabanu parking będzie płatny w godz. 8-18 tylko w dni powszednie. W soboty, niedziele i święta za parkowanie nie będzie trzeba płacić (CZYTAJ TUTAJ). Za parkingiem płatnym całą dobę opowiedziała się radna Iwona Marczak. To żona Adama Marczaka, kierownika działu administracji i marketingu w PCM (CZYTAJ TUTAJ).

Tagi: